Putin: Zapad pokušava da diskredituje rusku politiku nacionalnosti

29.08.2022. 20:57
0
IZVOR: srna.rs

Zapadne zemlje su oduvijek pokušavale da diskredituju rusku politiku nacionalnosti, izjavio je predsjednik Rusije Vladimir Putin na sastanku sa direktorom Državne agencije za etnička pitanja Igorom Barinovom.

Komentarišući generalnu situaciju, Barinov je rekao da protivnici Rusije na Zapadu pokušavaju da diskredituju politiku nacionalnosti u toj zemlji.

- To su oduvijek pokušavali da urade - istakao je Putin.

Barinov je napomenuo da je Zapad "promijenio fokus i terminologiju i da sada ne govori o izvozu demokratije već o dekolonizaciji Rusije".

- Oni su već odlučili na koliko dijelova da nas podijele i koliko će ljudi živjeti u svakom od tih dijelova - naveo je Barinov.

On je naglasio da Rusija nikada nije bila kolonijalna sila i da vidi suprotne procese, na primjer konsolicaciju, javio je TASS.

- To je specifičnost našeg naroda: kada je zemlja suočena sa ozbiljnim izazovima, odbacujemo sve ostale probleme, lične ozlojeđenosti i negativne stereotipe i konsolidujemo se - dodao je Barinov.

Komentari 0
Povezane vijesti
Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom
Putin podržao prijedlog o uspostavljanju ruske Nobelove nagrade za književnost Putin podržao prijedlog o uspostavljanju ruske Nobelove nagrade za književnost
Tramp: Putin se ne plaši Evrope Tramp: Putin se ne plaši Evrope
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u saobraćajnoj nesreći u Rogatici
    5h 43m
    0
  • Tri zemljotresa registrovana tokom noći na području Sarajeva
    7h 31m
    1
  • Miholjdan `72 na Ilidži
    5h 24m
    0
  • Godinama bez rotacije: Učitelji u školama Sarajevsko-romanijske regije traže pravedniji raspored rada
    1h 53m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Mališani uživali na dječijem maskenbalu
    20h 57m
    0