Referendum o opozivu načelnika opštine Bratunac

07.08.2022. 09:07
1
IZVOR: srna.rs

Sva biračka mjesta u Bratuncu, na kojima se danas glasa o referendumu o opozivu načelnika opštine Srđana Rankića, otvorena su na vrijeme, potvrdila je Srni predsjednik Opštinske izborne komisije /OIK/ Ivana Milanović.

Pravo glasa ima 18.886 građana, koji će moći da se izjasne na 32 redovna biračka mjesta, koja su otvorena u 7.00, a biće zatvorena u 19.00 časova.

Na području opštine Bratunac je 18.886 registrovanih birača, od kojih 14.947 na redovnom biračkom mjestu, 784 su lica koja glasaju u odsustvu, te 3.155 glasača putem pošte.

Registrovan je i jedan mobilni tim.

Skupština opštine Bratunac je 7. jula, glasovima 19 prisustnih od ukupno 25 odbornika, donijela odluku o pokretanju postupka opoziva načelnika ove lokalne zajednice, kojom je definisano da će se građani o opozivu danas. 7. avgusta.

Kao razlozi za opoziv navedeni su potpuni izostanak saradnje načelnika sa Skupštinom opštine, veliko povećanje dugova i neizmirenih obaveza opštine Bratunac u posljednjih nekoliko mjeseci, nezakonito zapošljavanje, neizvršenje predizbornih obećanja i projekata čija je realizacija bila u toku prije 18 mjeseci kada je Rankić preuzeo dužnost.

Iz budžetskih rezervi opštine obezbijeđeno je 90.000 KM za sprovođenje referenduma o povjerenju Rankiću.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    rade 07.08.2022. 11:01
    ja juče oi bratunca, zar ih ima toliko, đesu ba...
Povezane vijesti
Počelo snimanje svjedočenja srpskih žrtava iz Bratunca Počelo snimanje svjedočenja srpskih žrtava iz Bratunca
Moguće pomjeranje referenduma u Srpskoj Moguće pomjeranje referenduma u Srpskoj
Uspjeli smo - Prikupljen novac za liječenje Rastka Ivanovića iz Bratunca! Uspjeli smo - Prikupljen novac za liječenje Rastka Ivanovića iz Bratunca!
Najčitanije
  • Milena Dravić - voljena filmska i pozorišna diva
    7h 6m
    30
  • Nogo: Sve više građana traži stručnu pomoć
    22h 3m
    0
  • Pokrenuta humanitarna akcija za našeg sugrađanina kojem je izgorjela kuća u Donjoj Ljubogošti
    5h 44m
    0
  • Izgorio krov na kući u Donjoj Ljubogošti
    6h 19m
    0
  • Luka Banđur ima 88, a njegov “fićo” 44 godine (VIDEO)
    22h 9m
    0