Rogatica: Ambiciozni planovi ŠG “Sjemeć”

22.02.2021. 08:58
0
IZVOR: Glas Srpske

Prema planu poslovanja Šumskog gazdinstva “Sjemeć” u Rogatici, ovogodišnja ukupna sječa drvnih sortimenata planirana je u visini od 65.549 kubnih metara, što je za 1.240 kubika više od etata iz prošle godine.

Kada su u pitanju šumsko-uzgojni radovi, tehnički direktor gazdinstva Milomir Ećimović kaže da je plan da se kroz prostu i proširenu reprodukciju pošume 42 hektara goleti sa više od 92.000 sadnica različitih vrsta drveća

Mjereći finansijsku vrijednost drvne mase, u kojoj najviše učestvuju trupci četinara i lišćara, ogrev i nešto celuloznog drveta, ona iznosi oko sedam miliona maraka i to je više od 90 odsto ukupnog prihoda gazdinstva. Najvećim dijelom prihoda podmiruju se lična primanja 203 radnika, a onda i svi ostali troškovi, među kojima su i investicije, za koje je planirano da se utroši više od dva miliona maraka.

- Uz biološke investicije za koje je planirano da se utroši 407.000 maraka, tu je i izgradnja 2,5 kilometara novih šumskih kamionskih puteva, a u planu je i rekonstrukcija 3,5 kilometara postojećih puteva - kaže Ećimović.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vidović: Predloženi budžet za 9,8 odsto veći od drugog ovogodišnjeg rebalansa Vidović: Predloženi budžet za 9,8 odsto veći od drugog ovogodišnjeg rebalansa
Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa
Egić otkrio kada će doći do povećanja boračkog dodatka Egić otkrio kada će doći do povećanja boračkog dodatka
Najčitanije
  • Simbolika božićne pšenice i kako je na pravi način posaditi
    8h 45m
    1
  • Na današnji dan 1885. izašao prvi broj "Bosanske vile"
    1h 22m
    2
  • Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa
    9h 17m
    1
  • Zima počinje u nedjelju
    5h 6m
    1
  • Teodora Delipara ispunila normu za Zimske olimpijske igre "Milano-Kortina 2026"
    8h 29m
    2