Rogatica: Ima 11 godina, vozi traktor, hrani stoku i završava školske obaveze (VIDEO)

31.05.2020. 16:44
2
IZVOR: ATV

Željana Nikolić (11) iz sela Brankovići u opštini Rogatica, postala je djevojčica za primjer jer je pokazala da želja za radom dolazi u najranijem djetinjstvu. Ustaje rano, kako bi pomogla roditeljima da nahrane stoku i počiste štalu. Kada obavi taj, kao i druge poslove, pomalo uči i piše domaće zadatke. Pohađa Osnovnu školu "Sveti Sava" u kojoj je do sada nizala četvorke i petice.

- Pratim nastavu, učim. Slobodno vrijeme provodim napolju. Pomažem roditeljima da namiruju stoku i mnogo volim mašine - kaže Željana.

Ništa ne bi bilo neobično u ovoj priči da ova djevojčica ne radi muške poljoprivredne poslove. Vozi auto, kamion i traktor. Ore, freza i priprema zemlju za sjetvu.

- Ja, od svih poljoprivrednih mašina volim traktor. Moj rođak Vuk me naučio da vozim - dodaje ona.

U traktor je prvi put sjela sa pet, a od osme godine ga vozi i obrađuje zemljište.

- Vozim, orem, frezam, tanjiram. Sve radim što treba. Majka se malo bunila što sam naučila da vozim traktor - ističe Željana.

Ova jedinstvena djevojčica druži se sa svojim vršnjacima od kojih niko, kako kaže, ne vozi traktor. Ali, mašine su njena velika ljubav.

- Neobično im je kad vide žensko da vozi traktor - pojašnjava ova 11-godišnjakinja.

Da ima čarobni štapić Željana bi stvorila jedan traktor plave boje, sa točkovima koji bi mogli da se smanje i presijavaju u razne boje.

 

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Anonimno 02.06.2020. 14:53
    Nisu normalni, da postoji država ugasili bi portal zbog ovakve reportaže
  • Generic placeholder image
    Anonimno 01.06.2020. 21:04
    Juče je dijete od trinaest godina poginulo vozeći traktor. Da li ste normalni? Šta publikujete? Umjesto da osućujete takve pojave, vi popularišete. Da li ste normalni?
Povezane vijesti
Obilježene 32 godine od stradanja pripadnika Vojske Republike Srpske u Mesićima Obilježene 32 godine od stradanja pripadnika Vojske Republike Srpske u Mesićima
Rogatičanin uhapšen zbog krađe bicikla Rogatičanin uhapšen zbog krađe bicikla
Rogatičanka Jelena Đurić ostvarila veliki uspjeh na Olimpijadi ruskog jezika Rogatičanka Jelena Đurić ostvarila veliki uspjeh na Olimpijadi ruskog jezika
Najčitanije
  • Od ponedjeljka totalna obustava saobraćaja na dionici lokalnog puta Hreša – Vučija Luka
    12h 26m
    0
  • Đorđe Karađorđević, junak iz davnih vremena
    20h 13m
    2
  • Punjene paprike kojima niko ne može da odoli
    18h 21m
    0
  • Košarkaši Srbije stižu u Sarajevo
    17h 34m
    0
  • Obavještenje o planiranim prekidima u isporuci električne energije
    21h 34m
    0