Rogatica: Ivan Sokolović osvojio prvo mjesto na literarnom konkursu

18.12.2020. 15:14
0
IZVOR: rogatica.ba

Učenici Srednjoškolskog centra “27. januar” Rogatica tradicionalno su uspješni na literarnim konkursima Crvenog krsta Republike Srpske. Ove godine, prvo mjesto na konkursu “Mine su skrivena opasnost u našoj prirodi” osvojio je Ivan Sokolović, učenik prvog razreda gimnazije.

Sokolović se bavio pisanjem i u osnovnoj školi, a taj dar namjerava usavršavati i dalje. Kaže da će mu ova nagrada biti dodatni podstrek za to.

Vrijedne nagrade i diplomu, koje je obezbijedio Crveni krst, Ivanu je uručio Nikola Cerović iz Opštinske organizacije Crvenog krsta Rogatica. Cerović je naglasio kako su u OO Crvenog krsta izuzetno zadovoljni svim dosadašnjim uspjesima rogatičkih srednjoškolaca, koji u jakoj konkurenciji predstavljaju Rogaticu na lijep način.

Zahvalnica Crvenog krsta uručena je Cmiljki Batinić, profesoru srpskog jezika i književnosti, pod čijim mentorstvom je nastala Ivanova pjesma, ali i brojni pobjednički radovi na ranijim konkursima.

Batinićeva naglašava da je ovogodišnji uspjeh posebno značajan, budući da se dodatna nastava literarne sekcije odvijala putem interneta. Ona je posebno zadovoljna time što će tradiciju ranijih generacija, koje su završile srednju školu, nastaviti novi talenti.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prelić: Podrška mladima, razvoju sela i pronatalitetnoj politici Prelić: Podrška mladima, razvoju sela i pronatalitetnoj politici
Osnovan prvi džudo klub u Rogatici (FOTO) Osnovan prvi džudo klub u Rogatici (FOTO)
Rogatica: Velika akcija čišćenja i uređenja opštine Rogatica: Velika akcija čišćenja i uređenja opštine
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    20h 6m
    1
  • Poginuli narodni poslanik Srđan Todorović, njegova supruga i dijete
    11h 54m
    0
  • Božović se oprostio od Srđana Todorovića i njegove porodice
    8h 8m
    0
  • Posna čorba od povrća
    8h 21m
    0
  • Dobra vijest za bicikliste i šetače: Izgradnja staze Pale-Sarajevo napreduje po planu
    10h 0m
    4