Rogatica: Sprovedena akcija „Lako je pojas vezati“

16.05.2025. 14:33
0
IZVOR: katera.news

Auto-moto društvo Rogatica, u saradnji sa službenicima Policijske stanice Rogatica, sprovelo je danas akciju pod nazivom „Lako je pojas vezati“.

Policijski službenici kontrolisali su upotrebu sigurnosnog pojasa od strane učesnika u saobraćaju, dok su predstavnici Auto-moto društva dijelili promotivne letke na kojima je prikazan značaj upotrebe sigurnosnog pojasa.

Iz Auto-moto društva Rogatica navode da ovom aktivnošću teže ka povećanju nivoa bezbjednosti saobraćaja u Republici Srpskoj, dok su policijski službenici naglasili da se pravilnom upotrebom sigurnosnog pojasa rizik od smrtnog ili teškog povređivanja smanjuje za 50 odsto.

- Istraživanjem koje je tokom prošle godine sproveo Auto-moto savez Republike Srpske, u saradnji sa auto-moto društvima, utvrđeno je da sigurnosni pojas upotrebljava 71% vozača, 70% suvozača, 20% odraslih putnika na zadnjem sjedištu, dok je 71% djece bilo smješteno u sigurnosnim sjedalicama – poručili su iz Auto-moto društva Rogatica.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Ustupljena fotografija

Komentari 0
Povezane vijesti
Rogatica: U četvrtak promocija knjige „Kraljevina Jugoslavija 1918–1941“ Rogatica: U četvrtak promocija knjige „Kraljevina Jugoslavija 1918–1941“
Sutra akcija dobrovoljnog davanja krvi u Rogatici Sutra akcija dobrovoljnog davanja krvi u Rogatici
Načelnik opštine Rogatica u posjeti vrtiću „Bambi“ Načelnik opštine Rogatica u posjeti vrtiću „Bambi“
Najčitanije
  • “Braniću Srbiju i kada budem bila mrtva!” – Riječi srpske heroine koja je branila svoju otadžbinu 1999.
    6h 30m
    0
  • Istočno Sarajevo: Uhapšena dva lica
    5h 30m
    4
  • Godišnjica odbijanja Vens-Ovenovog plana
    6h 10m
    0
  • Po Danilu Prvom Petroviću svi Crnogorci su - Srbi
    22h 39m
    8
  • Boban Kusturić pronađen mrtav
    8h 6m
    0