Romanija - hladna voda sa Knežak izvora (VIDEO)

13.09.2021. 18:17
2
IZVOR: Katera

Svako ko je popio gutljaj hladne vode sa Romanije, kako god da se zvao i gdje god da ga je put odnio, taj ukus nikada nije zaboravio.

Srećni su oni koji mogu da pjevaju o toj vodi, ali i oni koji je danas samo sanjaju, ili se njoj vraćaju, a najsrećniji su oni koji mogu svakog dana da je piju, slikovito objašnjava Knežak izvor autor magazina "Oko" Dalibor Žarić na Radio-televiziji Srbije.

Ekipa magazina "Oko" i RTS-a iz Beograda posjetila je proteklih dana opštinu Sokolac i mjesto Knežina, gdje se nalazi čuveni Knežak izvor.

Taj izvor Žarić opisuje kao "izvor romanijske filozofije, načina života i vode koja još nije presušila i skliznula sa nepca u nezaborav. Ovdje istorija i spaja i razdvaja".

U ovoj emisiji prikazan je i današnji život Sokočana i žitelja okolnih sela na sokolačkoj opštini, te zašto je povratničko selo Šahbegovići danas cijelo iscrtano muralima i koje su to poruke koje ti murali šalju.

Ekipa magazina "Oko" posjetila je i sela Sokoloviće i Knežinu, popili gutljaj hladne vode i razgovarali sa najpoznatijim neženjom sa Ravne Romanije.

Više o tome pogledajte na snimku ispod.

Video: RTS

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Simam 06.12.2021. 22:56
    Knežina je zaslužila mnogo značajnije mjesto na turistčkoj karti BiH.
  • Generic placeholder image
    Mile 13.09.2021. 20:30
    Ma bravo gospodine , odavno ljepsi video nisam gledao ,ili je to sto je Romanija moj rodni kraj ,ali zaista ima toga mnogo lijepog jos da se vidi i snimi .Ali izgleda da je malo kome interesantna osim onima koji su tu rodeni ,zaboravljena od svih ,nema fabrika nema ulaganja samo politika
Povezane vijesti
Humanitarna akcija za dječaka Marka Humanitarna akcija za dječaka Marka
U manastiru na Ravnoj Romaniji služen parastos poginulim borcima U manastiru na Ravnoj Romaniji služen parastos poginulim borcima
Sokolac: Položeni vijenci i cvijeće kod centralnog krsta povodom obilježavanja 30 godina od egzodusa sarajevskih Srba Sokolac: Položeni vijenci i cvijeće kod centralnog krsta povodom obilježavanja 30 godina od ...
Najčitanije
  • Firma „Braća Marjanović“ zapošljava
    11h 15m
    1
  • Godišnjica NATO agresije na SR Jugoslaviju (VIDEO)
    12h 45m
    14
  • Na današnji dan rođen Mladen Sekulović, prvi oskarovac iz Bileće (FOTO)
    13h 15m
    68
  • Ciak auto BH d.o.o. zapošljava
    9h 12m
    0
  • Danas Svjetski dan voda
    11h 45m
    0