Rusija obustavila dotok nafte dijelu EU preko naftovoda „Družba“

25.02.2023. 22:12
0
IZVOR: in4s.net

Izvršni direktor poljske nafne kompanije „PKN Orlen“ Danijel Obajtek saopštio je danas da je Rusija obustavila dotok nafte preko naftovoda „Družba“.

- Rusija je zaustavila dotok nafte u Poljsku, a mi smo spremni za to - rekao je Obajtek, prenosi Rojters.

Naftovod „Družba“, koji snabdijeva Poljsku,Njemačku, Mađarsku, Češku i Slovačku, izuzet je od sankcija koje je Evropska unija nametnula Rusiji. EU je, kako se navodi, tako željela da pomogne ovim zemljama koje imaju ograničene alternative snabdijevanja naftom.

Kompanija „PKN Orlen“ je saopštila da zaustavljanje isporuke nafte preko naftovoda Družba neće uticati na isporuku benzina i dizela potrošačima.

Britanska agencija je dovela u vezu današnje obustavljanje dotoka nafte preko „Družbe“ sa jučerašnjom isporukom tenkova „leopard“ Ukrajini koju je organizovala Varšava, prenosi RT.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rusija nezaustavljiva u liječenju raka: Na pomolu tri nove vakcine Rusija nezaustavljiva u liječenju raka: Na pomolu tri nove vakcine
Srpkinja koja će prva primiti vakcinu protiv raka u Rusiji: "Sigurno pobeđujem!" Srpkinja koja će prva primiti vakcinu protiv raka u Rusiji: "Sigurno pobeđujem!"
Rusima dozvoljeno takmičenje pod ruskom zastavom i nacionalnom himnom Rusima dozvoljeno takmičenje pod ruskom zastavom i nacionalnom himnom
Najčitanije
  • Dan kada je u Beograd stigao Muja (FOTO)
    6h 32m
    7
  • Šjor Aleksa, učitelj velikog formata
    21h 12m
    4
  • Paljani Sanja Golijanin Novčić i Neven Cicović ostvarili sjajne rezultate na Veležu
    19h 19m
    2
  • Na Vučijoj Luci proslavljen Sveti velikomučenik Pantelejmon
    3h 4m
    0
  • Nakon 40 godina održane konjičke trke na Han Kramu (VIDEO)
    5h 8m
    0