Rusija odobrila lijek Koronavir za liječenje od kovida-19

08.07.2020. 20:58
0
IZVOR: Tanjug

Rusija je odobrila novi antivirusni lijek Koronavir za liječenje pacijenata od kovida-19, saopštio je danas njegov proizvođač "R-Pharm".

On je naveo da je kliničko ispitivanje koje je uključivalo blage ili slučajeve sa srednjim simptomima, pokazalo da je lijek veoma efikasan u inhibiranju replikacije korona virusa, preneo je Rojters.

Koronavir je jedan od prvih lijekova u Rusiji i u svijetu koji se ne bori protiv komplikacija izazvanih SARS-KoV-2, već se bori protiv samog virusa, navodi se u saopštenju ove kompanije.

Kako je navedeno u kliničkoj studiji, postoji poboljšanje kod 55 odsto ambulantnih slučajeva sedmog dana liječenja Koronavirom, u odnosu na 20 odsto liječenih standardnom etiotropnom terapijom, što znači da se liječi uzorak, a ne simptomi.

"R-Pharm" je naveo da postoji značajna razlika tokom 14 dana.

Do petog dana, tretmanom je eliminisan koronavirus kod 77,5 odsto pacijenata koji su uzimali lijek, saopštio je "R-Pharm".

Komentari 0
Povezane vijesti
Rusija testira novi lijek sličan preparatu za liječenje Hočkinovog limfoma Rusija testira novi lijek sličan preparatu za liječenje Hočkinovog limfoma
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
Najčitanije
  • Tragična sudbina srpske princeze koja je imala veoma neobično ime
    40m
    0
  • Ubistvo i samoubistvo u Bijeljini
    22h 59m
    0
  • Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Srđan Knežević
    22h 38m
    2
  • Egzodus sarajevskih Srba ostaje trajna opomena i svjedočanstvo stradanja
    20h 1m
    5
  • Potvrđena optužnica protiv muškarca koji je pretukao suprugu u Istočnoj Ilidži
    3h 2m
    3