Šarović: Dodiku je cilj da i dalje krade na izborima, a ne nacionalni interes (VIDEO)

07.09.2020. 10:06
0
IZVOR: Katera

Predsjednik SDS-a Mirko Šarović danas je izjavio da će SDS učestovati na posebnoj sjednici Narodne skupštine RS, ali da neće  podržati zahtjeve za pokretanje vitalnog nacionalnog interesa koji se tiče memeranduma koji je CIK potpisala sa međunarodnom organizacijom za izborne procese.

Šarović je kazao da onaj ko želi poštene izbore ne pokreće vitalni nacionalni interes za ovakvo benigno pitanje.

On kaže da to čine samo oni koji se boje kontrole i koji žele dalje da kradu izbore, naglašavajući da je u pitanju još jedno u nizu nepotrebnih potezanja vitalnog nacionalnog interesa.

- U pitanju je o je međunarodna organizacija koja radi u 140 zemalja. Pružaju tehničku pomoć i to po zahtjevu domaćih institucija. Ovo je odlična prilika da smanjimo izbornu krađu, a ključni akteri krađe izbora su SNSD-e i njegovi sateliti - kazao je Šarović.

Kako navodi, ova organizacija za praćenje izbora je prisutna već 20 godina i sa njima je najviše sarađivao upravo Milorad Dodik.

Miladin Stanić, šef Kluba poslanik SDS-a u NSRS, je rekao da su se posebne sjednice u NSRS pretvorile u cirkus Milorada Dodika.

- Poslanicima opozicije je uskraćena mogućnost da iznose svoj stav, a od osam sati dnevnog reda pet pričaju srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, predsjednica RS Željka Cvijanović i premijer  Radovan Višković – rekao je Stanić.

On je kazao da se ovakve prestave za javnost održavaju jer aktuelna vlast, osim zaduženja, nema šta ponudi građanima.

Video preuzet sa "Fejsbuk" stranice "Mirkosarovic.sds".

Komentari 0
Povezane vijesti
Policija se oglasila o pronalasku nestale žene u Gacku Policija se oglasila o pronalasku nestale žene u Gacku
Plata pokriva tek 56% života: Koliko zaista košta mjesec u Republici Srpskoj? Plata pokriva tek 56% života: Koliko zaista košta mjesec u Republici Srpskoj?
Osnovano Udruženje laboratorijskih i sanitarnih inženjera Republike Srpske Osnovano Udruženje laboratorijskih i sanitarnih inženjera Republike Srpske
Najčitanije
  • Crkva Svetog oca Nikolaja u Kruševcima kod Sokoca (FOTO)
    20h 30m
    11
  • Istorijska zanimljivost: Sveti Sava se upokojio na današnji dan
    6h 8m
    0
  • Učenici OŠ "Sveti Sava" najuspješniji na takmičenju iz matematike
    20h 5m
    0
  • Osnovano Udruženje laboratorijskih i sanitarnih inženjera Republike Srpske
    17h 58m
    3
  • Policija se oglasila o pronalasku nestale žene u Gacku
    3h 23m
    0