Saša Šehovac prvak Balkana

05.09.2022. 19:49
0
IZVOR: sportdc.net

Džudisti Famosa su u sastavu reprezentacije BiH osvojili četiri medalje na održanom prvenstvu Balkana za starije pionire (U15) u grčkom Kozaniju.

Zlatom se okitio Saša Šehovac u kategoriji do 50 kilograma. Nakon što je bio slobodan u prvom kolu, u drugom je savladao Sefu Sulejmana Gulera iz Turske, a potom je naredao i Vasila Vasileva iz Bugarske, te Enesa Bilgea iz Turske u finalu.

Viceprvakinja Balkana je postala Lana Erić u kategoriji do 52 kilograma. Prvo je savladala Crnogorku, Saru Šahman, zatim Elisu Mirelu Kojokaru iz Rumunije, a u finalu je poražena od Duru Jilmaz iz Turske.

Bronzu su kući ponijeli Dušan Vujičić i Nikola Lubura.