Šeranić: Pratimo stanje po opštinama koje mogu da uvedu i oštrije mjere

24.07.2020. 12:22
0
IZVOR: RTRS

U bolnicama u Republici Srpskoj trenutno se nalazi 249 lica oboljelih od virusa korona. To je broj koji je u zadnje vrijeme konstantan, rekao je za RTRS ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić.

Šeranić je naglasio i da je broj lica koji su priključeni na respiratore takođe konstantan i da se uglavnom kreće od 10 do 11.

- Svi ostali pacijenti koji su hospitalizovani uglavnom imaju obostranu upalu pluća i primaju redovnu terapiju koja im pomaže - dodao je ministar.

Kaže da prema podacima koje dobija iz svih bolnica u Srpskoj, pacijenti koji se brže oporave puštaju se kući gdje nastavljaju svoj oporavak.

Šeranić je naglasio da se svim pacijentima kojima je neophodno bolničko liječenje to i omogućuje.

Što se tiče parametara, kaže ministar, u Srpskoj s obzirom na opterećenje zdravstvenog sistema, prati broj lica koji su u bolnicama, kao i dužina oporavka pacijenta, nakon napuštanja bolnice njegovo se zdravstveno stanje prati kroz primarnu zdravstvenu zaštitu. U te parametre, dodao je, ulaze i lica koja su zdravstveno ugrožena, kao i njihova strarosna struktura i iz koje opštine dolaze.

- To nam služi da vidimo na koji nači lokalni štabovi mogu da donesu i restriktivnije mjere od onih koji su trenutno na snazi - istakao je Šeranić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Do kraja godine novi mamograf i magnetna rezonanca u Bolnici “Srbija” Do kraja godine novi mamograf i magnetna rezonanca u Bolnici “Srbija”
Šeranić: Lica sa 100 odsto invaliditeta ubuduće će primati dodatak do 800 KM Šeranić: Lica sa 100 odsto invaliditeta ubuduće će primati dodatak do 800 KM
Srpska konačno dobija alimentacioni fond Srpska konačno dobija alimentacioni fond
Najčitanije
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    7m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    2h 3m
    3
  • Licu iz Rogatice skidan novac sa bankovnog računa u iznosu od 1.200 KM
    6h 8m
    0
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    7h 4m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    8h 6m
    0