Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić izjavio je da Crveni krst Republike Srpske odlično sarađuje sa svim ministarstvima i ima značajnu ulogu, ne samo u vanrednim situacijama, već sprovodi aktivnosti i u redovnim od kojih koristi imaju svi građani.
Šeranić je naveo da Crveni krst pruža usluge u redovnim situacijama kroz određene zdravstvene programe, kao što je podrška transfuziološkoj djelatnosti, ali pružanje njege starim licima.
- Danas je prilika da se u okviru Skupštine Crvenog krsta podnesu izvještaji o njegovom radu i daju smjernice za naredni period - rekao je Šeranić novinarima, te istakao da su u prošloj godini ostvarene najznačajnije aktivnosti za samu organizaciju.
On je podsjetio da je lani donesen novi Zakon o Crvenom krstu Republike Srpske, navodeći da je prethodni bio iz 1994. godine.
- Bila su dva zakona na kojima se temeljio rad Crvenog krsta, a kroz taj zakon smo uspjeli da uvedemo neke novine, damo mogućnosti za novo finansiranje organizacije i promovišemo određene programe - naglasio je Šeranić.
On je čestitao Crvenom krstu na ostvarenim rezultatima, te pozvao mlade da se bave humanitarnom djelatnošću, pridruže ovoj organizaciji i u duhu volonterizma promovišu humanitarni rad.