Situacija u trebinjskim školama bezbjedna, uhapšen maloljetnik

15.03.2024. 12:39
0
IZVOR: srna.rs

Načelnik Policijske uprave Trebinje Siniša Laketa izjavio je danas da je situacija u školama u ovom gradu apsolutno bezbjedna i djeca mogu da ih pohađaju, a nema mjesta bilo kakvoj panici jer nijednog trenutka nije bila ugrožena bezbjednost nijednog djeteta, nakon što je uhapšen maloljetnik iz Bileće osumnjičen za teroristički napad u pokušaju.

  • Drama u Trebinju, maloljetnik prijetio pokoljem u srednjoj školi
    15.03.2024. 10:07

    Policijski službenici PU Trebinje,danas su Republičkom javnom tužilaštvu predali maloljetno lice iz Bileće koje se sumnjiči da je počinilo krivično djelo terorizam. Prema saznanjima ATV, maloljetnik ...

Republika Srpska
Drama u Trebinju, maloljetnik prijetio pokoljem u srednjoj školi

- Apsolutno smo držali stanje bezbjednosti pod kontrolom. Policija je pravovremeno reagovala - rekao je Laketa na konferenciji za novinare.

On je dodao da nije bilo mjesta za realnu opasnost, navodeći da je to maloljetno lice predato na postupanje nadležnom tužilaštvu.

- Bila je objava na `Tik-tok` aplikaciji da se priprema teroristički napad na jednu od srednjih škola u Trebinju i bio je plan u smislu šeme i drugi su dokazi izuzeti. Ne možemo više da govorimo jer je istraga u toku - rekao je Laketa.

On je ponovio da su pripadnici Policijske uprave Trebinje predali Republičkom javnom tužilaštvu, Posebnom odjeljenju za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminaliteta maloljetno lice iz Bileće zbog sumnje da je počinilo krivično djelo terorizam u pokušaju, koje je juče uhapšeno.

O saznanjima su, kaže, odmah obavijestili Posebno odjeljenje koje je policijskim službenicima naložilo da preduzmu sve mjere i radnje s ciljem sprečavanja izvršenja krivičnog djela i otkrivanja i dokumentovanja lica koja učestvuju u njegovom pripremanju.

Laketa je apelovao da roditelji povedu računa o djeci kako pristupaju društvenim mrežama, kako koriste internet i grupne aplikacije i slično.

On je istakao da reakcija policijskih službenika u ovom slučaju govori da su pripadnici MUP-a Republike Srpske opremljeni znanjem i tehnikom da rade na rasvjetljavanju ovakva krivična djela.

- Stanje bezbjednosti na području Hercegovine nije bilo dovedeno u opasnost, ali se mora voditi računa da ovakve stvari ne bi bile podsticaj za neke druge neželjene aktivnosti - rekao je Laketa.

On je dodao da će policija nastaviti u punom kapacitetu da sprovodi sve aktivnosti koje na bilo koji način mogu izazvati uznemirenje javnosti, a posebno koje se tiču djece.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pronađen nestali poštar iz Trebinja Pronađen nestali poštar iz Trebinja
Ovo je poštar koji je nestao u Trebinju Ovo je poštar koji je nestao u Trebinju
Nestao poštar iz Trebinja Nestao poštar iz Trebinja
Najčitanije
  • Pažnja: Natpis „21.maj 2025. i kill“ na školskoj klupi u OŠ „Sveti Sava“
    16h 23m
    0
  • Policajcima isplaćene plate, nekima veće i za 800 KM
    22h 45m
    11
  • Dušanov zakonik danas puni 676 godina
    3h 26m
    6
  • Nestanak Boža Lopatića: Civilna zaštita Istočnog Starog Grada organizovala opsežnu potragu
    18h 57m
    3
  • Mihajlo Bukvić – Učenik generacije Srednje škole „28. juni”
    16h 33m
    3