Sjajna Lana Pudar osvojila novu medalju

06.10.2023. 20:13
0
IZVOR: nezavisne.com

Lana Pudar, reprezentativka Bosne i Hercegovine u plivanju osvojila je večeras bronzanu medalju na Svjetskom kupu u Berlinu.

Mlada Mostarka nastupila je u finalu trke u disciplini 200 metara delfin, nakon što je jutros isplivala uspješno kvalifikacije.

U finalu je Pudar je dionicu isplivala u vremenu 2:08.90 sekundi. Uz Amerikanku Katie Grimes, bh. plivačica je bila najmlađa učesnica finala.

Aktualna prvakinja Evrope i višestruka prvakinja svijeta u juniorskoj konkurenciji tako je na sjajan način otvorila novu sezonu na međunarodnoj sceni.

-Veoma sam sretna zbog ovako dobarog starta nove sezone. Nedavno sam nastupila na Svjetskom juniorskom prvenstvu i jako sam sretna što sam nastavila dobro plivanje i u novoj sezoni -rekla je Lana Pudar, večeras nakon osvojene medalje.

Zlato je u finalu isplivala predstavnica Kine, dok je srebro pripalo reprezentativki Danske.