Sječom šuma oštetili ŠG "Jahorina" za oko 116.000 KM

30.10.2024. 14:40
0
IZVOR: srpskainfo.com

Policijski službenici Uprave kriminalističke policije MUP-a Republike Srpske podnijeli su Okružnom javnom tužilaštvu Istočno Sarajevo izvještaj o počinjenom krivičnom d‌jelu protiv S.G. i G.P. iz Istočnog Sarajeva i više nepoznatih osoba zbog sumnje da su sječom šuma oštetili Šumsko gazdinstvo ”Jahorina” Pale za više od 116.000 KM.

Izvještaj o počinjenom krivičnom d‌jelu protiv S.G. i G.P. iz Istočnog Sarajeva i više nepoznatih osoba podnesen je zbog izvršenih krivičnih d‌jela pustošenje šuma, šumska krađa i nesavjestan rad u službi.

Navedena lica se sumnjiče da su u periodu od 2021. do 2022. godine u svojstvu službenog lica – čuvara šuma i službenog lica – rukovodioca Šumskog gazdinstva „Jahorina“ Pale u šumi i na šumskom zemljištu u svojini Republike Srpske kojim upravlja Javno preduzeće šumarstva „Šume Republike Srpske“ a.d. Sokolac – Šumsko gazdinstvo „Jahorina“ Pale, suprotno propisima nadležnih organa, radi krađe izvršili sječu stabala, nakon čega su na neutvrđen način ista odvezli na nepoznato mjesto.

- Na navedeni način su sebi pribavili protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 116.000 KM, a za koji iznos su oštetili Šumsko gazdinstvo „Jahorina“ Pale – navodi se u saopštenju MUP-a Republike Srpske.

Policijski službenici nastavljaju sa preduzimanjem mjera i radnji iz svoje nadležnosti na dokumentovanju i rasvjetljavanju krivičnih d‌jela iz ove oblasti.

Komentari 0
Povezane vijesti
Borci Sarajevsko-romanijske regije obilježavaju Mitrovdan Borci Sarajevsko-romanijske regije obilježavaju Mitrovdan
Blagojević: Na treninge sam išao auto-stopom, borac sam postao zbog vršnjačkog nasilja Blagojević: Na treninge sam išao auto-stopom, borac sam postao zbog vršnjačkog nasilja
U sudaru u Čeljigovićima povrijeđena dva vozača U sudaru u Čeljigovićima povrijeđena dva vozača
Najčitanije
  • Od ponedjeljka totalna obustava saobraćaja na dionici lokalnog puta Hreša – Vučija Luka
    22h 18m
    1
  • Sutra proslava jubileja crkve u Kaknju, besplatan prevoz iz Istočnog Sarajeva
    1h 46m
    0
  • Šeranić: Podrška unapređenju zdravstvene zaštite na području grada Istočno Sarajevo
    23h 54m
    1
  • Borci Sarajevsko-romanijske regije obilježavaju Mitrovdan
    7h 8m
    2
  • Objavljene izmjene programa NIPT: FZO trudnicama refundira do 1.100 KM
    20h 28m
    1