Smijenjena kompletna uprava "Šuma"

07.11.2024. 18:10
2
IZVOR: nezavisne.com

Predsjednik Nadzornog odbora "Šuma Republike Srpske" Biljana Marković potvrdila je da je danas smijenjena kompletna Uprava tog javnog preduzeća, u skladu sa zakonom.

Naime, kako ja Markovićeva rekla  za "Srnu"  sprovedeno  je u djelo ono što je dogovoreno na ranijim sastancima državnog vrha i predstavnika "Šuma" kada je riječ o poboljšanju lošeg stanja u navedenom preduzeću.

Blaško Kaurin  v.d generalnog direktora preduzeća "Šume Republike Srpske" potvrdio je za  da su danas smijenjeni direktori šumskih gazdinstava "Banjaluka" i "Čemernica" u Kneževu.

- Komisija koja analizira rad šumskih gazdinstava i dalje radi tako da nastavljamo sa potezima s ciljem unapređenja stanja u preduzeću - rekao je Kaurin.

Podsjećamo, Savo Minić, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS, rekao je da je na jučerašnjem sastanku dogovoreno da će danas nadzorni odbor smijeniti cijeli upravni odbor "Šuma Srpske".

On je naveo da će Blaško Kaurin ponovo biti imenovan za v.d. direktora ovog javnog preduzeća, te će i dalje ostati na ovoj direktorskih poziciji.

Minić je rekao da je dogovoreno da Kaurin u naredna tri dana da prijedlog formiranja nove uprave JP “Šume Srpske”, koje će biti sastavljeno od ljudi koji su do sada imali najveće iskustvo i koji su do sada napravili pomake.

Gubici u poslovanju "Šuma" za devet mjeseci ove godine iznose više od šest miliona KM, zbog čega se nedavno krenulo sa smjenama rukovodilaca u toj firmi.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Www 08.11.2024. 10:17
    Sta je radio Nadzorni odbor,sve su znali sto nisu reagovali,njih je trebalo smjeniti
  • Generic placeholder image
    Mladen 08.11.2024. 07:16
    Odose da mirno krckaju milione sto su namakli i jos pride na nove funkcije.
    Sta kaze tuzilastvo, istraga, policija?
    Nema krivicne odgovornosti sto nema miliona?!
    Nece niko u prdekanu.
    Sto kazu stari nasi:
    Prisjelo vam..
Povezane vijesti
Preminula majka Milorada Dodika Preminula majka Milorada Dodika
Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju
MUP Srpske: Na vrijeme podnijeti zahtjeve za izdavanje novih ličnih dokumenata MUP Srpske: Na vrijeme podnijeti zahtjeve za izdavanje novih ličnih dokumenata
Najčitanije
  • Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju
    11h 36m
    4
  • Željko Pržulj - "Između dva potopa" (odlomak)
    11h 39m
    3
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    5h 25m
    0
  • Preminula majka Milorada Dodika
    3h 19m
    0
  • Poginulo trogodišnje dijete u Sutomoru
    10h 33m
    0