Smotra folklora veterana na Palama okupila 18 društava (FOTO)

26.08.2023. 19:01
0
IZVOR: srna.rs

Na Palama je danas održana Prva smotra folklora veterana i rekreativaca pod nazivom "Vozi me na Pale", koja je okupila 18 kulturno-umjetničkih društva iz Republike Srpske i Srbije, čiji su članovi defilovali ulicama i nastupili na Gradskom trgu.

Organizator smotre je Kulturno-umjetničko društvo /KUD/ "Mladost" sa Pala, a član Upravnog odbora društva Slavica Radović rekla je novinarima da su iznenađeni velikim odzivom.

Radovićeva ističe da je veliki značaj smotre za opštinu Pale u pogledu turističkog i kulturnog karaktera, jer neki ljudi prvi put dolaze u ovu lokalnu zajednicu.

Ona dodaje da su građani imali priliku da vide razne narodne nošnje i koreografije.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: srna.rs

Vođa sekcije veterana iz Modriče Danka Todorović kaže da im je ovo prvo gostovanje na Palama, da su izveli igre sa Ozrena i Trebave, te da je veliki značaj smotre folklora jer se na ovaj način prenosi tradicija na mlađe generacije.

Predsjednik KUD-a "Naš zavičaj" iz Sevojna u Srbiji Ivana Božović kaže da su jako srećni što su došli na Pale i oduševljeni toplim dočekom koju im je pružio načelnik opštine Pale Boško Jugović.

Božovićeva je rekla da je došlo 14 veterana i rekreativaca i da su se predstavili igrama bosilegradskog kraja, koreografa Dragomira Božovića.

Nebojša Batalović iz Društva za kulturu "Kablovi" iz Jagodine rekao je da društvo ima tradiciju dugu 71 godinu, da su prvi put na Palama gdje su se predstavili izvornim igrama iz Berice.

On dodaje da društvo koje nema podmladak, nema ni perspektivu, te da i zato imaju četiri kategorije najmlađih.

Prva smotra folklora održana je u okviru manifestacije "Gospojinske svečanosti" koje se održavaju povodom Dana i krsne slave opštine Pale - Velike Gospojine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Paljani ponosno istakli zastave u čast 9. januara (FOTO) Paljani ponosno istakli zastave u čast 9. januara (FOTO)
Sjećanje na Jeni Ligtenberg, holandsku apotekarku ratne bolnice na Koranu Sjećanje na Jeni Ligtenberg, holandsku apotekarku ratne bolnice na Koranu
Ikonopis kao molitva - Samardžija njeguje drevnu umjetnost Ikonopis kao molitva - Samardžija njeguje drevnu umjetnost
Najčitanije
  • Najzaslužnija za današnji praznik
    23h 21m
    20
  • Sjećanje na Jeni Ligtenberg, holandsku apotekarku ratne bolnice na Koranu
    23h 25m
    5
  • Oprosti republiko moja
    23h 6m
    33
  • Božić u Kasindolskoj ulici
    15h 32m
    0
  • Babalj: Republika Srpska da traje vječno i slobodno
    17h 18m
    1