Spasilački tim iz Sarajeva izvukao muškarca ispod ruševina 80 časova nakon zemljotresa

09.02.2023. 14:58
1
IZVOR: Anadolija

Spasilački tim iz Sarajeva, koji je juče otputovao u Tursku kako bi pomogao narodu u zemljotresom razorenim regijama na jugu zemlje, jutros je spasio muškarca koji je 80 sati proveo ispod ruševina u Hataju.

Riječ je o pripadnicima Gorske službe spašavanja Novi Grad Sarajevo. Oni su sinoć oko dva sata iza ponoći stigli do Rejhanlija, u gradu Hataju koji je jedan od najteže pogođenih u zemljotresu. Tamo su se priključili spasilačkim ekipama turske organizacije IHH.

Nakon cjelonoćnog traganja, rano jutros uspjeli su ispod ruševina spasiti 70-godišnjeg muškarca, koji je ispod ruševina izvađen 80 sati nakon zemljotresa, potvrdio je Fahrudin Dobrača, koji predvodi tim.

- Izvukli smo muškarca, ima oko 70 godina. Radimo zajedno s ekipama IHH. Zaista ne mogu dugo pričati, ovdje je prava kataklizma, nastavljamo raditi - rekao je Dobrača.

Do sada je ukupno 140 spasilaca s područja BiH otputovalo u zemljotresom pogođenu Tursku.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Skijaš 09.02.2023. 19:08
    Bogu hvala.
Povezane vijesti
Iran ispalio balističke rakete ka Turskoj Iran ispalio balističke rakete ka Turskoj
BiH uvezla 6.702 strana radnika, najviše iz Indije, Nepala i Turske BiH uvezla 6.702 strana radnika, najviše iz Indije, Nepala i Turske
U padu transportnog aviona u Turskoj poginulo 20 ljudi U padu transportnog aviona u Turskoj poginulo 20 ljudi
Najčitanije
  • Priča o Spomenku Gostiću i besmislu rata: “Dok rat traje, ja odavde neću“
    9h 33m
    0
  • Ana Škiljević i Vuk Mičić najbolji sportisti opštine Istočna Ilidža za 2025. godinu
    21h 55m
    0
  • Posne knedle od krompira
    9h 32m
    54
  • Pošte Srpske pustile u rad paketomat u Istočnom Sarajevu – pošiljke dostupne 24 časa dnevno
    7h 26m
    0
  • Tara Soković viceprvak Evrope
    21h 24m
    2