„Sportsko srce“ najbolja predstava festivala u Istočnom Sarajevu (FOTO)

05.11.2022. 22:09
1
IZVOR: katera.news

Za najbolju predstavu u cjelini na 27. Međunarodnom festivalu malih scena i monodrame Republike Srpske održanom u Istočnom Novom Sarajevu proglašena je predstava „Sportsko srce“.

Žiri festivala su činili profesor Rade Simović, koji je predsjednik, i članovi - reditelj Vitomir Mitrić i teatrolog Zoran Todorović.

U obrazloženju odluke, žiri je naveo da je predstava, u izvođenju „Zvezdara teatra“ iz Beograda, komad o „sudaru različitih svijetova u rasponu od tragičnog do komičnog“.

Najbolja monodrama festivala je autorski projekat „Saloma“ Maje Đurinović i Selme Mehić, za kojeg žiri navodi da je riječ o „misterioznom i višedimenzionalnom liku, o ženi ogromnih potencijala i nevjerovatnih apetita, ali i divlje i destruktivne energije“.

Nagradu za najboljeg glumca festivala dobio je Željko Erkić za ulogu u predstavi „Izgubljeni u Bruklinu“, a žiri je podsjetio da je riječ o glumcu sa zavidnom biografijom, koja uključuje niz pozorišnih i filmskih uloga.

Erkić je, kako žiri kaže, jedan od vodećih glumaca Republike Srpske i BiH, što je u interpretaciji srpskog imigranta, u navedenoj predstavi, prema ocjeni publike, ali i žirija, pokazao.

Za najbolju glumicu festivala žiri je proglasio Tatjanu Bošković, za odigranu ulogu u predstavi „Uspomene Sare Bernar“.

Proglašenje izbora za najbolju glumicu propraćeno je gromoglasnim aplauzom, što, kako žiri navodi, dovoljno govori o talentu ove glumice i potvrđuje ovaj izbor.

U zvaničnom programu Festivala odigrano je pet pozorišnih predstava „Sportsko srce“, „D pig“, „Pidžama za šestero“, „Izgubljeni u Bruklinu“ i „Uspomene Sare Bernar“ i četiri monodrame „Jefimija - Jelena Mrnjavčević“, „Krležina saloma“, „Agnes, Vilova žena“, „Krik“.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: katera.news

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Citalac 06.11.2022. 21:27
    Najbolja predstava Pidzama za sestero nije dobila nista.
Povezane vijesti
Književno veče o Momi Kaporu i stvaralaštvu Branka Rosića Književno veče o Momi Kaporu i stvaralaštvu Branka Rosića
Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
Slijedi pojačana kontrola pružalaca usluga smještaja u Istočnom Sarajevu Slijedi pojačana kontrola pružalaca usluga smještaja u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    2h 14m
    0
  • Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
    21h 25m
    1
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    8h 54m
    0
  • Nezamislivo ukusan: Recept za posnu pitu
    20h 33m
    1
  • Godina dana od nestanka Alije Selimbašića iz Sokoca
    23h 7m
    6