Srbi u Tokiju, dan četvrti: Milica sanja reprizu Londona, popravni za vaterpoliste

26.07.2021. 19:05
1
IZVOR: mozzartsport.com

Basketaši čuvaju maksimalan učinak, odbojkašice apsolutne favoritkinje protiv Japana. Srbija je na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila dvije medalje, obje prvog dana.

Strijelac Damir Mikec je u disciplini 10 metara vazdušni pištolj upucao srebro, a Tijana Bogdanović je u taekvondou, u kategoriji do 49 kilograma, uzela bronzanu medalju.

Započele su Igre za Srbiju i njene sportiste izvanredno, a nadamo se da će se četvrtog dana saldo osvojenih medalja uvećati.

Na terene i borilišta će 27. jula izaći Milica Mandić koja će pokušati da krene stopama Tijane Bogdanović, a Damir Mikec će u tandemu sa Zoranom Arunović pojuriti još jedno odličije.

Takođe igraju vaterpolisiti, basketaši i odbojkašice, a kada je riječ o predstavnicima Srbije u individualnim sportovima borbe će voditi Miomir Kecmanović, Andrej Barna, Vuk Čelić i Anja Obradović.

Ne zaboravimo ni tandeme u streljaštvu u disciplini vazdušna puška 10m, Andrea Arsović/Milenko Sebić, ondosno Sanja Vukašinović/Milutin Stefanović.

Evo kompletnog redoslijeda za takmičenja srpskih olimpijaca četvrtog dana (termini su po našem vremenu, preuzeti sa zvaničnog sajta Olimpijskih igara u Tokiju):

02.00: streljaštvo (vazdušni pištolj 10m miks), Zorana Arunović i Damir Mikec;
04.00: tenis (drugo kolo, muškarci, drugi meč po redu oko 06.00), Miomir Kecmanović – Ugo Umber (Francuska);
Program kreće od 04.00: džudo (-63 kg, šesnaestina finala, žene), Anja Obradović – Jul Fransen (Holandija)
06.00: streljaštvo (vazdušna puška 10m miks), Andrea Arsović – Milenko Sebić
06.00: streljaštvo (vazdušna puška 10m miks), Sanja Vukašinović – Milutin Stefanović
06.30: taekvondo (+67 kg, osmina finala), Milica Mandić – Fejt Ogalo (Kenija)
07.00: vaterpolo (grupna faza), Srbija – Kazahstan
07.20: odbojka (grupna faza, žene), Srbija - Japan
02.00: basket 3x3 (grupna faza), Srbija – Rusija
12.18: plivanje (100m slobodno), Andrej Barna
13.21: plivanje (800m slobodno), Vuk Čelić

Od ostalih zanimljivih događaja izdvajamo mečeve u rukometu, košarci, tenisu, odbojci na pesku i vaterpolo...

04.00: tenis (drugo kolo), Tijafo – Cicipas
04.00: tenis (drugo kolo), Švarcman - Mahak
04.30: vaterpolo (grupna faza), Španija - Crna Gora
06.40: košarka (grupna faza), Nigerija – SAD
14.00: odbojka na pesku (grupna faza, muškarci), Tole/Vikler (Nemačka) - Kantor/Lošak (Poljska)
14.30: rukomet (grupna faza, žene), Francuska – Španija.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Djuro! 26.07.2021. 19:58
    Svaka čast za ove termine što objavljujete, samo tako nastavite
Povezane vijesti
Stefanović: Obavezni vojni rok je realna potreba vojske
Ivana Španović prva na svijetu u skoku udalj
Dan srpskog jedinstva
Najčitanije
  • Raspored redukcije vode za ponedjeljak, 20. septembar
    20h 10m
    4
  • Mitropolit Hrizostom: Da se ugledamo na primjer porodice Rabota
    15h 33m
    0
  • Mladići stradali u saobraćajnoj nesreći kod Bileće
    20h 27m
    0
  • Sutra prekid elektrosnabdijevanja na području Pala
    19h 28m
    0
  • Virus korona potvrđen kod 35 osoba u Istočnom Sarajevu
    22h 59m
    1