Srbija razmatra uvođenje izolacije za povratnike iz Hrvatske i Crne Gore

13.09.2020. 17:26
0
IZVOR: nezavisne.com

Blagi porast novozaraženih koronavirusom je posljedica povratka građana sa odmora u Crnoj Gori i Hrvatskoj, saopštilo je Ministarstvo zdravlja Srbije.

Kako je navedeno, na sjednici Kriznog štaba, koja je zakazana za sutra, razmatraće se uvođenje 10-dnevne obavezne samoizolacije po povratku građana iz tih zemalja.

Ministarstvo je još jednom apelovalo na sve koji se vraćaju u zemlju da budu solidarni i smanje kretanje u prvih sedam dana po povratku, da svedu kontakte na minimum ili da se odmah testiraju.

U Srbiji je do 15 sati 13. septembra registrovano ukupno 32.336 potvrđenih slučajeva kovid 19.

Od posljednjeg izvještaja testirani su uzorci 3.082 osobe od kojih je 108 pozitivno.

Na respiratorima je ukupno 28 pacijenata.

U Republici Srbiji testirano je ukupno 1.021.990 osoba.

U posljednja 24 časa preminula su 2 pacijenata usljed posljedica izazvanih virusom KOVID 19.

Ukupan broj preminulih od početka epidemije je 732.

Trenutno je ukupno hospitalozivano 390 pacijenta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj
Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi
Lažni ljekari oštetili više ljudi za 25.000 evra Lažni ljekari oštetili više ljudi za 25.000 evra
Najčitanije
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    14h 57m
    0
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    16h 14m
    0
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    16h 35m
    0
  • Porodica Turuntaš i ove godine ugostila istu djecu sa Kosova i Metohije
    14h 19m
    0
  • Klanac - mjesto gdje je istorija ispisana žrtvom
    17h 46m
    0