Srećno! - Djeca sa Kosmeta vraćaju se svojim kućama (FOTO)

02.07.2023. 11:26
0
IZVOR: katera.news

Djeca sa Kosova i Metohije, koja su u opštinama Istočna Ilidža i Istočno Novo Sarajevo boravila proteklih sedam dana, danas se vraćaju svojim kućama.

Trideset osmoro dječice iz mjesta Šilovo i Vitina boravila su proteklih dana u Istočnoj Ilidži, u porodicama svojih vršnjaka, dok je 40 djece iz mjesta Novo Brdo boravilo u Istočnom Novom Sarajevu.

Slika

Foto: Katera

Građani ove dvije lokalne zajednice pokazali su humanost i veliku želju da ugoste djecu sa Kosmeta, a skromna želja da doprinesu stvaranju njihovih lijepih uspomena prerasla je u priču o zajedništvu srpskog naroda i svijesti da smo svi dio kosovske teritorije, srcem i dušom.

Srećno, djeco!

Opštine Istočna Ilidža i Istočno Novo Sarajevo, zajedno sa osnovnom školom „Petar Petrović Njegoš“, „Aleksa Šantić“, „Jovan Dučić“ i "Sveti Sava" ove godine učestvovale su u projektu „Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske“, koji vodi Odbor za Kosovo i Metohiju iz Banjaluke.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sajam knjiga od 17. do 20. avgusta u Istočnom Novom Sarajevu Sajam knjiga od 17. do 20. avgusta u Istočnom Novom Sarajevu
Ljetni turnir u futsalu "Vojkovići 2026" od 20. do 30. avgusta Ljetni turnir u futsalu "Vojkovići 2026" od 20. do 30. avgusta
Veče stendap komedije sa Andrijom Dabanovićem sutra u Istočnom Novom Sarajevu Veče stendap komedije sa Andrijom Dabanovićem sutra u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Pravda za čika Marinka K.
    1h 46m
    8
  • Kako toplotni talas utiče na ljudski organizam?
    16h 43m
    0
  • Cerska bitka: zanimljivosti o prvoj velikoj pobjedi srpske vojske u Velikom ratu
    1h 47m
    0
  • Stevan Sremac, najistaknutiji realista srpske književnosti
    1h 48m
    0
  • Četiri sestre, četiri portreta: Kakve su bile kćerke posljednjeg ruskog imperatora Nikolaja II
    18h 43m
    0