Srednja škola „28. juni“ obilježila krsnu slavu i jubilej - 30 godina postojanja (FOTO)

29.06.2023. 09:15
0
IZVOR: katera.news

Srednja škola „28. juni“ iz Istočnog Novog Sarajeva obilježila je juče Dan škole i krsnu slavu – Vidovdan prigodnim programom i izložbom o nobelovcu Ivu Andriću, koju su pripremili učenici.

Direktor Srednje škole „28. juni“ Boris Brajović istakao je da je fokus ovogodišnje proslave Ivo Andrić, kao i 30 godina postojanja ove škole. Kako kaže, pokušali su da povežu te dvije stvari.

Glavni dizajner izložbe o Ivi Andriću je učenik ove škole Filip Petrović, koji navodi da je izložba osmišljena s ciljem prikazivanja svih značajnih trenutaka u životu ovog nobelovca, kao i da su obuhvatili sve što je o njemu ostalo zabilježeno.

- Izložbom smo obuhvatili cijeli život Ive Andrića, sva njegova dostignuća i sve ono što je radio, kao i ljude sa kojima je bio povezan – naveo je on.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Vaske

Profesor likovne umjetnosti u Srednjoj školi „28. juni“ i magistar kiparstva Damir Šabić ujedno je i autor skulpture Ive Andrića u Travniku, a navodi da mu je velika čast raditi na promocija naših velikana, opisujući to značajnim projeketima.

- Skulptura u Travniku je urađena u prirodnoj veličini i sad je svojevrsna atrakcija u mjestu iz kojeg Ivo Andrić potiče. To je nešto što bi svaki grad trebalo da ima, da na takav način oda počast našim velikanima – rekao je on.

Povodom obilježavanja jubileja – 30 godina, nakon prigodnog programa, rukovodstvo Srednje škole „28. juni“ uručilo je zahvalnice i priznanja najboljim učenicima i onim učenicima koji su ostvarili zapažene rezučlate na republičkim, regionalnim i međunarodnim takmičenjima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Obilježene 32 godine od pogibije Zorana Cvijetića (FOTO) Obilježene 32 godine od pogibije Zorana Cvijetića (FOTO)
Krstić: Prioritet kompletiranje glumačkog ansambla Krstić: Prioritet kompletiranje glumačkog ansambla
Tradicija i običaji Sarajevsko-romanijske regije (VIDEO) Tradicija i običaji Sarajevsko-romanijske regije (VIDEO)
Najčitanije
  • Kako je dvadesetogodišnjakinja postala simbol Garde Republike Srpske
    18h 15m
    5
  • Braća Lazarevići - "Gdje će drugo sokolovi nego u visine"
    8h 59m
    1
  • Željko Pržulj: Rafal po autu – Srpska Ilidža, 4. mart 1995.
    8h 19m
    5
  • Jerej Vidak Vujadinović: Simbolika badnjaka
    7h 29m
    2
  • JKP "Komil": Saopštenje za javnost
    10h 48m
    4