Srpska bogatija za 31 bebu

09.05.2026. 09:33
0
IZVOR: katera.news/srna.rs

U porodilištima širom Republike Srpske u protekla 24 časa rođena je 31 beba, 19 dječaka i 12 djevojčica.

Najviše novorođenčadi bilo je u Banjaluci, gdje je rođeno devet beba, dok je u Doboju rođeno osam. U Istočnom Sarajevu na svijet je došlo pet beba, u Gradišci tri, u Prijedoru i Bijeljini po dvije, a u Zvorniku i Trebinju po jedna beba.

U banjalučkom porodilištu rođeno je šest djevojčica i tri dječaka, u Doboju pet dječaka i tri djevojčice, dok su u Istočnom Sarajevu rođena četiri dječaka i jedna djevojčica.

Gradiška je bogatija za tri dječaka, a u Prijedoru i Bijeljini rođeni su po jedan dječak i jedna djevojčica. U Zvorniku i Trebinju rođen je po jedan dječak.

Poroda nije bilo u Foči i Nevesinju, prenosi Srna.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rođeno 25 beba u Srpskoj Rođeno 25 beba u Srpskoj
Naš grad bogatiji za djevojčicu Naš grad bogatiji za djevojčicu
Srpska bogatija za 17 beba Srpska bogatija za 17 beba
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    23h 51m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    4h 52m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    5h 54m
    0
  • Licu iz Rogatice skidan novac sa bankovnog računa u iznosu od 1.200 KM
    3h 56m
    0
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    23h 37m
    1