Građani Istočnog Sarajeva u humanoj misiji - djeci sa Kosmeta podijeljeni pokloni (FOTO)

28.06.2024. 22:44
0
IZVOR: katera.news

Još jedna uspješna humanitarna akcija završena je u našem gradu.

Proteklih, nešto više od 20 dana, građani Istočnog Sarajeva su prikupljali novčana sredstava za kupovinu poklona djeci sa Kosova i Metohije koja borave u Istočnoj Ilidži i Istočnom Novom Sarajevu.

Akciju su pokrenula dobro poznata lica, veliki humanisti i nadasve dobri ljudi - Kristina Vuca, Bojana Radojevići, Mira Mijović Savić, Jelena Kovačević i Nebojša Mičić Divac.

Za portal "Katera" su istakli da im je bilo zadovoljstvo ponovo se susresti sa ozarenim  licima djece sa Kosova i Metohije.

- Darovi su simbol naših misli, podrške i svijesti da srpska djeca moraju biti ujedinjena gdje god se nalazila – rekao je Mičić.

Ističu, cilj im je bio i angažovanje građana Istočnog Sarajeva koji nisu bili u mogućnosti ugostiti djecu, ali su se velikodušno odazvali akciji.

- Zahvaljujemo, prije svega, učenicima JU SŠC” Istočna Ilidža” jer su pokazali solidarnost i razvijenu nacionalnu svijest kroz razne aktivnosti povodom ove akcije – rekla je Vuca.

Oni su se zahvalili svim sponzorima, velikom broju pojedinaca, privrednim subjektima, prijateljima, građanima i svima koji su dali svoj doprinos.

- Mi ćemo dio prikupljenih sredstava proslijediti za naredne aktivnosti podrške stanovnicima Kosova i Metohije – istakao je Mičić.

Do nekih novih dječijih osmijeha!

Komentari 0
Povezane vijesti
U toku završne pripreme za predsjedničke izbore U toku završne pripreme za predsjedničke izbore
Zastave Srpske vijore se Istočnim Sarajevom Zastave Srpske vijore se Istočnim Sarajevom
Tango misli na budućnost: Lazar Dragović dobio stipendijski ugovor Tango misli na budućnost: Lazar Dragović dobio stipendijski ugovor
Najčitanije
  • Pečeni krompir sa susamom
    7h 21m
    3
  • Izbori za predsjednika Srpske: Izborni dan protekao mirno
    1h 39m
    11
  • Čaj od brusnice - topli napitak koji rješava mnoge tegobe
    4h 39m
    0
  • Sjećanje na Magdalenu Vlaški i hrabrost jednog malog anđela
    11h 47m
    0
  • Prvi pacijent iz Srbije će primiti mRNK vakcinu protiv raka
    6h 51m
    1