Srpska navija za Milicu i Srbiju

15.08.2025. 22:02
0
IZVOR: katera.news

Vlaseničanka Milica Mazić večeras je, u dresu Srbije, izašla na parket u prvoj utakmici kojom su izabranice Nemanje Planojevića počele nadmetanje na Evropskom prvenstvu za kadetkinje.

Srbija je večaras prvu utakmicu igrala sa Belgijom, koju su pobijedile rezultatom 100:66.

Mazićeva, jedina košarkašica iz Republike Srpske koja će zaigrati na ovom prvenstvu, ističe da je ponosna što će igrati pod srpskom trobojkom.   

- Od kada sam počela da treniram, san mi je bio da zaigram na ovakvom takmičenju. Sada kada se to ostvarilo, želim da uživam u svakom trenutku i da dam sve što imam za tim i nacionalni dres, jer posebna je čast i ponos igrati za Srbiju - priča uzdanica novosadske Vojvodine 021.

Slika

Foto: KSS

Ona ističe da je pred kadetkinjama Srbije težak zadatak.

- Očekuje nas težak put, ali verujem u naš tim i radujem se svemu što dolazi - zaključuje plejmeker ženske kadetske reprezentacije.

Srpska će narednih dana navijati za Srbiju i za Vlaseničanku sa brojem 12, šesnaestogodišnju Milicu Mazić.

Evropsko prvenstvo u košarci za kadetkinje biće održano u Piteštiji u Rumuniji,  od 15. do 23. avgusta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nikola Jokić MVP mjeseca Zapadne konferencije Nikola Jokić MVP mjeseca Zapadne konferencije
NIS objavio: Prestajemo s proizvodnjom NIS objavio: Prestajemo s proizvodnjom
Novi rekord Jokića Novi rekord Jokića
Najčitanije
  • Sjećanje na pukovnika Zorana Borovinu, komandanta Ilidžanske brigade VRS
    18m
    4
  • Božović: Prevarili su stanovnike Republike Srpske, sad imamo tri Dodika
    14h 23m
    2
  • Odbrana Abazovića pokušava da ospori validnost vještaka MUP-a Srpske
    19h 39m
    1
  • U novembru rođeno 45 beba u Istočnom Sarajevu
    20h 59m
    3
  • Božović ugostio studente koji učestvuju u projektu „Parlament i politika u praksi“
    16h 45m
    1