Srušio se avion NATO-a u Norveškoj

19.03.2022. 22:13
1
IZVOR: glassrpske.com

Četiri pripadnika američke vojske poginula su kada se avion u kojem su putovali srušio tokom vježbi NATO u Norveškoj.

Premijer Norveške Jonas Gar Store obavijestio je o ovom događaju na svom zvaničnom „Tviter“ nalogu.

- Sa velikom tugom smo primili poruku da su četiri američka vojnika poginula u avionskoj nesreći sinoć - rekao je Store, prenosi CNN.

Dodao je da su vojnici učestvovali u NATO vježbi Hladni odgovor.

- Naše najdublje saučešće upućujemo porodicama vojnika, rodbini i saborcima u njihovoj jedinici - dodao je on.

Avion "MV-22B Osprey", dodijeljen američkoj vojnoj jedinici II Marine Expeditionary Force (MEF), bio je u petak u misiji obuke u okrugu Nordland, na sjeveru Norveške sa četveročlanom posadom, saopštile su norveške oružane snage.

Avion je primijećen iz spasilačkog helikoptera i izgleda da se srušio u opštini Beiarn, rekao je u subotu za javni servis NRK šef policije Nordlanda Bent Arne Eilertsen.

Činilo se da je letjelica imala velika oštećenja. Rečeno nam je da je to američki avion sa Amerikancima u njemu - dodao je Eilertsen.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    1312 20.03.2022. 00:26
    abolish NATO
Povezane vijesti
Pale: Okrugli sto o NATO agresiji na Srpsku Pale: Okrugli sto o NATO agresiji na Srpsku
Kako je srpski obavještajac otkrio tajne planove i primorao NATO da odgodi bombardovanje? Kako je srpski obavještajac otkrio tajne planove i primorao NATO da odgodi bombardovanje?
Početak druge serije zločinačkog bombardovanja Republike Srpske Početak druge serije zločinačkog bombardovanja Republike Srpske
Najčitanije
  • Preminuo brigadir Oružanih snaga BiH Slobodan Radovanović
    21h 42m
    2
  • Martovski pogrom - Nismo zaboravili
    14h 12m
    4
  • Savo Minić podnio ostavku
    21h 23m
    2
  • Otkazan koncert Policijskog orkestra u Istočnom Sarajevu
    20h 35m
    0
  • Ubistvo i samoubistvo u Bijeljini
    12h 46m
    0