Stop izgradnji MHE na Kasindolskoj rijeci

21.07.2020. 08:53
0
IZVOR: Katera

Aktivisti Grupe građana, u okviru inicijative 'Stop izgradnji MHE na Kasindolskoj rijeci', a u saradnji sa Sportskim ribolovnim društvom 'Željeznica' Istočno Sarajevo, u petak 24. jula 2020. godine, vršiće poribljavanje Kasindolske rijeke autohtonom vrstom potočne pastrmke.

Akcija poribljavanja kreće 24. jula ispred restorana Kula Istočno Sarajevo, u 9.30 časova.

Poribljavanje će se vršiti u gornjem i donjem toku Kasindolske rijeke, u količini od sedam hiljada komada potočne pastrmke.

Građani koji provode aktivnosti u zaustavljanju izgradnji malih hidroelektrana i uništavanja ihtio flore i faune Kasindolske rijeke, koja je već narušena izgradnjom MHE 'Podivič', podržali su ovu akciju.

Akciju su podržali i Udruženje "Resursni Arhus Centar" u BiH, Eko akcija, Koalicija za zaštitu rijeka Bih, te aktivisti brojnih eko udruženja, planinarskih društava, ribolovnih društava, lovačkih udruženja u BiH i ljubitelji prirode.

Komentari 0
Povezane vijesti
Građani Istočnog Sarajeva na korak do odbrane Kasindolske rijeke Građani Istočnog Sarajeva na korak do odbrane Kasindolske rijeke
Fočaci odbranili Bjelavu: Odbijen zahtjev za izgradnju MHE Fočaci odbranili Bjelavu: Odbijen zahtjev za izgradnju MHE
Vlada Srpske ponovo izdala dozvolu za gradnju MHE na rijeci Kasindolki (VIDEO) Vlada Srpske ponovo izdala dozvolu za gradnju MHE na rijeci Kasindolki (VIDEO)
Najčitanije
  • Zorana Mijović osvojila svjetsku medalju
    12h 17m
    9
  • Priča o Luki Vukaloviću je priča o junaštvu, rodoljublju, časti i žrtvovanju
    18h 39m
    2
  • Pad Otomanske imperije
    18h 30m
    1
  • Baku Bosiljku Banović (104) ništa ne boli: Mladima dala mudre savjete
    15h 49m
    0
  • Risto Duždević Toholj, Mostarac, rodoljub, saborac Tankosića i Golubića
    18h 33m
    0