Sumnja se na prvi slučaj majmunskih boginja u BiH

12.07.2022. 17:00
1
IZVOR: glassrpske.com

Pacijent za kojeg se sumnja da je zaražen majmunskim boginjama javio se u Klinički centar Univerziteta u Sarajevu, javljaju federalni mediji.

Pacijet se danas javio u ovu zdravstvenu ustanovu.

- Istina je da se pacijent javio u Kliniku za infektivne bolesti KCUS-a sa kliničkom slikom koja na osnovu epidemioloških podataka i prisutnih simptoma može ići u prilog majmunskih boginja. U cilju potpune dijagnostike uzeti su odgovarajući uzorci koji su upućeni na dalju mikrobiološku obradu, čiji rezultati se očekuju u narednih 48 sati - rekla je Sebija Izetbegović, generalna direktorka KCUS-a, za Faktor.

Ukoliko rezultati pokažu da se radi o majmunskim boginjama, ovo će biti prvi zabilježen slučaj u BiH.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Tamo neko 12.07.2022. 17:46
    Islo se na hadj zarazilo i donijelo zaraznu bolescugu u bih !!
Povezane vijesti
Gori kod Sanskog Mosta, vatra iznad Sarajeva, u Ljubuškom stradale pčele Gori kod Sanskog Mosta, vatra iznad Sarajeva, u Ljubuškom stradale pčele
Potrošeni milioni: Služba za strance hakovana zbog zastarjelog sistema? Potrošeni milioni: Služba za strance hakovana zbog zastarjelog sistema?
Cijene goriva u blagom padu, ali veće pojeftinjenje ni na vidiku Cijene goriva u blagom padu, ali veće pojeftinjenje ni na vidiku
Najčitanije
  • Misterija nestanka najbogatije Beograđanke svih vremena
    22h 14m
    4
  • Oslikan mural vojvodi Slavku Aleksiću u Istočnom Novom Sarajevu
    17h 7m
    3
  • Služen pomen generalu Mladiću u Spomen-crkvi Svetog Velikomučenika Dimitrija
    16h 23m
    0
  • Prije 96 godina rođen blaženopočivši patrijarh Irinej
    9h 9m
    4
  • Istočna Ilidža: Potpisan Ugovor o izvođenju radova na rekonstrukciji Ulice II sarajevske brigade
    15h 18m
    3