Sutra 29 godina od formiranja Prvog jurišnog bataljona

09.02.2023. 17:21
0
IZVOR: katera.news

Povodom obilježavanja 29 godina od formiranja Prvog jurišnog bataljona Ilidžanske brigade sutra će biti služen parastos za poginule i umrle jurišnike.

Parastos će biti služen u 9.00 časova u Crkvi Svetog Vasilija Ostroškog na Veljinama.

Slika

Prvi jurišni bataljon Ilidžanske brigade formiran je 10. februara 1994. godine i bio je sastavljen od najiskusnijih i najbolje obučenih boraca iz Igmanske i Ilidžanske brigade.

Postrojavanje je obavljeno u kasarni u Blažuju. Komandant bataljona Slobodan Janjić Bauba predao je raport generalu Stanislavu Galiću, komandantu Sarajevsko-romanijskog korpusa Vojske Republike Srpske. Nakon toga je general Galić, u pratnji komandanta brigade Vladimira Radojčića i komandanta bataljona Slobodana Janjića, izvršio svečanu smotru i pozdravio borce novoformirane jedinice.

Prvi jurišni bataljon je učestvovao u mnogim bitkama na sarajevskom ratištu, ali i šire, gdje god je trebalo braniti srpski narod i teritorija.

U tim borbama neki jurišnici su dali svoj život, a među njima i komandant Bauba.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sjećanje na hrabre pilote Vojske Republike Srpske Sjećanje na hrabre pilote Vojske Republike Srpske
Danas isplata naknade za odlikovane borce i članove porodica poginulih boraca Danas isplata naknade za odlikovane borce i članove porodica poginulih boraca
Godišnjica formiranja Prvog jurišnog bataljona (VIDEO) Godišnjica formiranja Prvog jurišnog bataljona (VIDEO)
Najčitanije
  • Priča o Spomenku Gostiću i besmislu rata: “Dok rat traje, ja odavde neću“
    18h 42m
    0
  • Pošte Srpske pustile u rad paketomat u Istočnom Sarajevu – pošiljke dostupne 24 časa dnevno
    16h 35m
    0
  • Posne knedle od krompira
    7h 6m
    58
  • Preminuo legendarni Čak Noris
    10h 2m
    1
  • Neće doći do poskupljenja registracije vozila u Srpskoj
    16h 2m
    2