Sutra nagla promjena vremena

14.10.2023. 14:59
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH sutra se očekuje nagla promjena vremena, uz kišu, pljuskove i jak sjeverni vjetar.

U noći će početi naoblačenje sa sjevera koje donosi zahlađenje, kišu i pljuskove, najprije u tim predjelima, a zatim će se ujutru i tokom dana širiti i premještati ka jugu i istoku, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Kako se kišna zona bude premještala ka jugu - tako će kasnije poslije podne i uveče padavine postepeno prestajati od sjevera, odakle će početi djelimično razvedravanje.

Maksimalna temperatura vazduha biće ujutru od 14 na sjeverozapadu do 22 stepena Celzijusova na jugu i istoku.

Minimalna temperatura vazduha biće uveče od šest do 10, na jugu do 15, u višim predjelima od dva stepena Celzijusova.

Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda, u većini krajeva danas je pretežno vedro vrijeme.

Temperatura vazduha izmjerena u 14.00 časova: Bjelašnica 10, Čemerno 20, Višegrad 21, Sokolac i Han Pijesak 22, Bileća 23, Neum i Srebrenica 24, Trebinje, Prijedor i Sarajevo 25, Mostar, Zenica, Mrkonjić Grad i Šipovo 26, Tuzla, Novi Grad i Srbac 27, Banjaluka, Bijeljina, Doboj i Ribnik 28 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Grad bogatiji za tri stanovnika Grad bogatiji za tri stanovnika
Sutra sunčano uz prolaznu oblačnost Sutra sunčano uz prolaznu oblačnost
Grad bogatiji za četiri stanovnika Grad bogatiji za četiri stanovnika
Najčitanije
  • U koritu Miljacke pronađeno tijelo žene
    18h 37m
    0
  • Sjećanje na napad 14. maja 1992. i junačke sinove Srpske Ilidže
    12h 2m
    16
  • U Miljacki pronađeno tijelo sudije Arijane Ljuce
    8h 42m
    2
  • Danas obdukcija tijela pronađenog u Miljacki
    12h 9m
    0
  • Šta se dogodilo sa Bolnicom „Srbija“ u sedam godina?
    6h 3m
    10