Sutra obilježavanje 9. maja – Dana pobjede nad fašizmom

08.05.2020. 09:11
0
IZVOR: gradistocnosarajevo.com

Predstavnici Gradske uprave Istočno Sarajevo, Ambasade Ruske Federacije u BiH i SUBNOR-a obilježiće sutra 9. maj – Dan pobjede nad fašizmom.

Zamjenik gradonačelnika Danko Vučetić i predstavnici Ambasade Ruske Federacije u BiH položiće vijence na Spomen – kosturnicu u Parku boraca Romanije na Sokocu, na kojoj su ispisana imena 969 partizanskih boraca sa područja opštine Sokolac poginulih u Drugom svjetskom ratu. Polaganje vijenaca planirano je u 11 časova.

Gradonačelnik Nenad Vuković i delegacija SUBNOR-a položiće sutra, u 10 časova u Palama, vijenac na spomenik narodnom heroju Milanu Simoviću i palim borcima u Drugom svjetskom ratu.

Predstavnici Gradske uprave Istočno Sarajevo položiće sutra vijenac i na spomenik narodnom heroju Aleksi Bojoviću u Kasindolu, u Istočnoj Ilidži.

Zbog situacije izazvane virusom korona, ove godine neće biti organizovan Marš besmrtnog puka, koji se od prošle godine održava u Istočnom Sarajevu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO) Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
Teniski klub "Meridian" najbolji u BiH! Teniski klub "Meridian" najbolji u BiH!
Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
Najčitanije
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    23h 34m
    0
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    6h 55m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    7h 18m
    0
  • Svjedočanstvo majke Milke Božić o stradanju kćerke Zorice
    23h 55m
    0
  • "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
    10h 47m
    0