Sutra oblačno s padavinama, poslije podne razvedravanje

23.01.2025. 14:43
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH sutra se očekuje pretežno oblačno vrijeme sa slabom kišom, a na planinama sa slabim snijegom.

U noći na petak i ujutro se očekuje oblačno vrijeme s padavinama. Kiša u višim predjelima na istoku može preći u susnježicu ili snijeg, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Ujutro se očekuje magla na sjeveru i uz rijeke i po kotlinama na jugoistoku. Do podne padavine će prestati u većini krajeva, uz djelimično razvedravanje, osim u Hercegovini gdje će i dalje biti oblačno sa slabom kišom ponegdje.

Poslije podne i tokom večeri biće uglavnom vedro, a uz rijeke i po kotlinama magla ili niska oblačnost.

Duvaće slab do umjeren vjetar, u višim predjelima od jugozapada ka istoku povremeno pojačan, promjenljiv ili južnih smjerova.

Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od tri do osam, na jugu do 10, u višim predjelima od nula, a dnevna od osam do 13, u višim predjelima od pet Celzijusovih stepeni.

Danas je u Srpskoj i FBiH umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a ponegdje na jugu registrovana je slaba kiša, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 13.00 časova: Bjelašnica minus jedan, Čemerno tri, Gacko četiri, Bileća, Višegrad, Kalinovik i Han Pijesak sedam, Rudo i Foča osam, Drinić, Prijedor, Sokolac, Mostar i Trebinje devet, Kneževo i Srbac 10, Mrkonjić Grad i Sarajevo 11, Zvornik 12, Doboj, Novi Grad i Ribnik 13, Srebrenica 14, Banjaluka 15 i Bijeljina 16 Celzijusovih stepeni.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra sunčano i toplo uz postepeno naoblačenje Sutra sunčano i toplo uz postepeno naoblačenje
Pojačana frekvencija vozila na izlazu iz BiH Pojačana frekvencija vozila na izlazu iz BiH
Danas sunčano i natprosječno toplo Danas sunčano i natprosječno toplo
Najčitanije
  • Sloboda nema cijenu!
    13h 3m
    3
  • Kuća bake Dare Malić u Sumbulovcu simbol humanosti, ljubavi i solidarnosti
    9h 49m
    2
  • Albert Ajnštajn, čovjek koji je promijenio naš svijet
    12h 55m
    31
  • Hana je voljela Lošu
    13h 1m
    0
  • Kon­stan­tin je uvijek išao ta­mo gdje je naj­te­že
    12h 54m
    59