Hodočasnici iz Pala idu pješke do Krfa u čast stradalim srpskim vojnicima

13.05.2024. 10:10
0
IZVOR: srna.rs

Hodočasnici Igor Vukašinović, Novica Pejić i Ostoja Medić krenuće sutra iz manastira Sokolica na Ravnoj Romaniji na put dug 1.200 kilometara do grčkog ostrva Krf, gdje će se pokloniti sjenima srpskih vojnika stradalih u Prvom svjetskom ratu.

Hodočasnici će na put krenuti u 9.00 časova.

Vukašinović je izjavio Srni da su se, nakon hodočašća na Hilandar i manastir Ostrog, odlučili da idu na Krf i da će ovo putovanje trajati 35 dana.

- Put će biti naporan, ali smo spremni za sve vremenske prilike i nećemo odustati, jer je velika privilegija to što smo u prilici da idemo na hodočašće - rekao je Vukašinović.

On je istakao da su im u realizaciji ovog putovanja pomogli opšina Pale, grad Istočno Sarajevo i mnogi prijatelji od kojih i Pravoslavna sportska organizacija "Sveta Srbija" koja je osnovana sa blagoslovom blaženopočivšeg patrijaha Irineja.

Vukašinović je podsjetio da ova pravoslavna sportska organizacija svake godine na Krf vodi djecu iz svih srpskih zemalja, a ove godine njih osmoro iz Istočnog Sarajeva.

- Tokom hodočašća posjetićemo i Kajmakčalan - rekao je Vukašinović.

Komentari 0
Povezane vijesti
Manastir Svetog Georgija na Ravnoj Romaniji obilježio 20 godina postojanja Manastir Svetog Georgija na Ravnoj Romaniji obilježio 20 godina postojanja
Sveta liturgija povodom 20 godina od postojanja manastira Sveta liturgija povodom 20 godina od postojanja manastira
Manastir Sokolica proslavlja 20 godina postojanja Manastir Sokolica proslavlja 20 godina postojanja
Najčitanije
  • Priča o Crkvi Preobraženja Gospodnjeg: Sudbina je odredila da ovaj hram bude sagrađen u Sarajevu
    15h 37m
    1
  • Kako je nestao drevni srpski Dubrovnik
    7h 7m
    32
  • Pale: Usljed nesuglasica u saobraćaju, vozaču nanio tjelesne povrede i oštetio automobil
    13h 59m
    3
  • Razmatra se opcija da Dodik bude kandidat za predsjednika Srbije nakon Vučića?
    9h 53m
    9
  • Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
    3h 46m
    0