Svečana akademija povodom 33 godine postojanja Univerziteta u Istočnom Sarajevu

11.09.2025. 15:48
0
IZVOR: katera.news

Univerzitet u Istočnom Sarajevu obilježiće 33 godine postojanja i uspješnog rada, a tim povodom biće održana svečana akademija u Administrativnom centru Vlade Republike Srpske u našem gradu.

Na svečanosti će biti dodijeljena priznanja pojedincima koji su u proteklom periodu dali nemjerljiv doprinos razvoju i afirmaciji ugleda Univerziteta u Istočnom Sarajevu, kao i najboljim studentima i istraživačima, najavljeno je iz Univerziteta.

Svečana akademija zakazana je za 18.00 časova.

Univerzitet u Istočnom Sarajevu osnovan je 14. septembra 1992. godine odlukom Narodne skupštine Republike Srpske. Nastao je kao Univerzitet u Sarajevu Republike Srpske i to kao odgovor na izazove vremena – ali i vizionarski potez.

Više od tri decenije kasnije, preko 25.400 diplomiranih studenata i oko 43.000 upisanih studenata od osnivanja, potvrda je da vizija osnivača ostvarena. Univerzitet u Istočnom Sarajevu stasavao je i razvijao se uporedo s Republikom Srpskom i to kao jedna od njenih najznačajnih institucija.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na Univerzitetu u Istočnom Sarajevu počela predaja dokumenata za upis studenata u drugi rok Na Univerzitetu u Istočnom Sarajevu počela predaja dokumenata za upis studenata u drugi rok
Raspisan konkurs za upis studenata u drugom roku Raspisan konkurs za upis studenata u drugom roku
Univerzitet u Istočnom Sarajevu zadržao drugu poziciju na Vebometriks listi Univerzitet u Istočnom Sarajevu zadržao drugu poziciju na Vebometriks listi
Najčitanije
  • Krađa na Jahorini
    9h 32m
    1
  • Fizički napad u Rogatici: Nakon rasprave, lice zadobilo tjelesne povrede
    9h 24m
    1
  • Saobraćajna nezgoda na Lapišnici, povrijeđena dva lica
    5h 9m
    0
  • Islamistički napadi 11. septembra promijenili svijet
    10h 51m
    0
  • Igor Janković još uvijek živi u nehumanim uslovima: Pomozimo mu
    22h 44m
    0