Igor Janković još uvijek živi u nehumanim uslovima: Pomozimo mu

10.09.2025. 20:45
0
IZVOR: katera.news

Igor Janković iz Donjih Goleša živi sam u objektu koji je u ruševnom stanju i uslovima koji ne zadovoljavaju osnovne ljudske standarde.

Kako je rekao za naš portal, on se nalazi u stanju ekstremne socijalne ugroženosti i ljudske nevolje.

- Trenutno živim u objektu koji je u ruševnom stanju, bez pristupa vodi, nekad i struji i higijenskim uslovima. Uprkos brojnim obećanjima i privremenim akcijama, te sredstvima prikupljenim za kontejner, moja želja za trajnijim rješenjem – kupovinom placa, nije ispunjena – naveo je Igor.

Kako navodi za naš portal, trenutno nema novca za hranu, a psihičko i fizičko zdravlje su mu narušeni zbog dugotrajne izloženosti nehumanim uslovima.

- Porodica se okrenula od mene, a zbog mentalnih zdravstvenih izazova teško se uklapam u okruženje – naveo je.

Da se obraćao brojnim institucijama i nevladinim organizacijama, uključujući humanitarnim organizacija, potvrdio je za naš portal. Ali, kako navodi, bez konkretnih rezultata.

- Grad mi nudi objekat koji zahtijeva temeljnu sanaciju, ali bez jasnog roka ili plana realizacije. Obećanja sa više strana nisu rezultirala stvarnom promjenom. Ostanak u sadašnjim uslovima dodatno pogoršava moje zdravstveno stanje, ali i pitanje sigurnosti – rekao je za naš portal.

Igoru možete pomoći uplatom novčanih donacijama i to na račune:

- Devizni račun za fizička lica BA395520282214834611

- Tekući račun za fizička lica 5520301838964945, Addiko banka Banjaluka na ime Igor Janković.

Komentari 0
Povezane vijesti
Izabrani najbolji sportisti Srpske Izabrani najbolji sportisti Srpske
Donatorsko veče "S ljubavlju hrabrim srcima" 26. decembra Donatorsko veče "S ljubavlju hrabrim srcima" 26. decembra
Republika Srpska uvezla 2.945.000 kilograma čipsa Republika Srpska uvezla 2.945.000 kilograma čipsa
Najčitanije
  • Jelena Anžujska – prva srpska kraljica sa oreolom svetice
    6h 23m
    1
  • Posni kolač sa višnjama i makom
    16h 2m
    1
  • Elek i Zupčeva najavili TV duel
    13h 7m
    5
  • Život i smrt sveštenika Stevana Trifkovića, čuvenog popa Stijepa: Simbol otpora sarajevskih Srba
    16h 28m
    3
  • Nova rasvjeta obasjala Obućina Bare (FOTO)
    16h 6m
    1