Takmičari Džiju-džicu kluba „Slavija“ osvojili 60 medalja u Brčkom

18.06.2024. 12:28
1

Takmičari Džiju-džicu kluba „Slavija“ učestvovali su na prvenstvu Republike Srpske koje je proteklog vikenda održano u Brčkom.

Slaviju je predstavljalo 50 takmičara, njih 10 se borilo i u duploj konkurenciji, i osvojili su 60 medalja.

Osamnaest takmičara postali su prvaci Republike Srpske, njih 20 viceprvaci Republike Srpske, dok su se 22 takmičara okitila bronzanom medaljom.

U konkurenciji poletaraca najbolja je bila Katarina Mitrović, u kategoriji pionira Vuk Mitrović, u starijim pionirima najbolji je bio Dimitrije Ikonić, dok je u kategoriji kadeta za najboljeg proglašen Uroš Bojanić.

Za najbolju takmičarku turnira, u konkurenciji svih takmičarki, proglašena je Katarina Ristić.

Slavija je osvojila i pehar kao trećeplasirana ekipa takmičenja.

U sklopu prvenstva Republike Srpske održan je sudijski seminar kojim su rukovodili Nebojša Babić i Danijel Blažić, nosioci trenutno najviših licenci u savezu (Continental A).

Obnovi licenci pristupilo je 10 licenciranih sudija, uz pet kandidata za sudije.

Praktični i teorijski test za Nacionalnog B sudiju uspješno su položili Iris Gojmerac i Marko Jeftović, koji su se pridružili klupskim kolegama Lazaru Matiću i Danijelu Blažiću, koji su nosioci kontinentalnih licenci.