Trebinje: Dvanaestogodišnji Aleksej Budinčić prvi doplivao do Časnog krsta

19.01.2025. 12:18
0
IZVOR: srna.rs

Dvanaestogodišnji Aleksej Budinčić pobjednik je tradicionalnog bogojavljenskog plivanja za Časni krst u Trebišnjici u kojem je učestvovalo više stotina građana.

- Ovo je divan osjećaj. Pokušao sam među starijima i uspio sam - rekao je Budinčić.

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić, koji je i ove godine plivao za Časni krst sa svojim sinom, rekao je novinarima da je ovo iskustvo koje se ne može opisati.

- Ovo je Božiji dar na današnji praznik. Ovakvi praznici služe da se ne razdvajamo, da budemo složni, jedinstveni - rekao je Ćurić.

Prije bogojavljenskog plivanja, Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit zahumsko-hercegovački i primorski Dimitrije služio je Svetu arhijersku liturgiju, a ulicama Trebinja prošla je litija.

Komentari 0
Povezane vijesti
Minić: Put Foča-Tjentište biće urađena u roku od dvije godine Minić: Put Foča-Tjentište biće urađena u roku od dvije godine
Od 1. jula akontativno usklađivanje penzija za 3,5 odsto Od 1. jula akontativno usklađivanje penzija za 3,5 odsto
Na stotine pacijenata sa znakovima depresije Na stotine pacijenata sa znakovima depresije
Najčitanije
  • Bitka za Rogaticu - Jedna od najvećih bitki četnika protiv Nijemaca i ustaša (VIDEO)
    14h 26m
    27
  • Građani pokrenuli inicijativu za moratorijum na izgradnju stambenih zgrada u Istočnom Sarajevu
    8h 15m
    8
  • Knez Ivan Knežević - Ivo od Semberije
    14h 22m
    0
  • Osveštan Hram Svetih Kozme i Damjana u Barama, služio mitropolit Hrizostom
    14h 34m
    0
  • "Dani ljekobilja" okupili brojne ljubitelje prirode na Romaniji
    15h 58m
    0