Trivić: Škole ne mogu voditi djecu u ugostiteljske objekte

26.02.2020. 09:52
0
IZVOR: Srna

Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Natalija Trivić izjavila je da škola kao institucija ne može biti organizator male mature u ugostiteljskim objektima.

-Ne mogu škole voditi maloljetnike u ugostiteljske objekte kako bi učenici nakon završetka devetog razreda proslavili malu maturu. Za to postoji velika matura- rekla je Trivićeva.

Prema njenim riječima, na taj način biće spriječeno da učenici koriste alkohol i duvan.

-Roditelji mogu samostalno organizovati proslavu za svoju djecu i van škole. To je njihova dobra volja, a što se tiče organizovane proslave u školama to smo definisali zakonskim odredbama- rekla je Trivićeva za RTRS.

Ona je podsjetila da su prošle godine usvojene izmjene i dopune Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju kojima je definisana proslava male mature.

-Definisano je da se proslava poslije završetka devetog razreda odvija u prostoru škole ili ako one nemaju dovoljno prostora u objektima kulturnih, omladinskih i sportskih ustanova- istakla je Trivićeva. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Još jedna žrtva pucnjave u školi u Gracu Još jedna žrtva pucnjave u školi u Gracu
Uprkos kiši, defile mladosti i ljepote ulicama Istočnog Novog Sarajeva (FOTO) Uprkos kiši, defile mladosti i ljepote ulicama Istočnog Novog Sarajeva (FOTO)
Opština Trnovo snosi troškove organizacije maturske proslave OŠ „Sveti Sava“ Opština Trnovo snosi troškove organizacije maturske proslave OŠ „Sveti Sava“
Najčitanije
  • Na današnji dan umro Branko Radičević - poeta neprolazne mladosti
    2h 54m
    0
  • Još danas aktivan humanitarni broj 1412 za Vukašina iz Rudog – Budimo humani!
    23h 26m
    0
  • Gori deponija u Krupačkim stijenama
    5h 34m
    9
  • Ljudski nemar izazvao požar na deponiji otpada u Krupačkim stijenama
    5h 12m
    5
  • Tužilaštvo: Tijelo srpske povratnice Jele Pejić pronađeno nago, ali nije ubijena
    20h 55m
    6