Trivićeva uputila pismo podrške učenicima i nastavnicima u RS

31.08.2020. 10:33
0
IZVOR: Srpska.info

Veoma je važno da u ovakvim vremenima pokažemo strpljenje i spremnost na saradnju kojom ste još jednom potvrdili svoju posvećenost pozivu koji ste odabrali.

oruka je to ministarke prosvjete i kulture RS Natalije Trivić u pismu podrške učenicima i svim zaposlenim u školama, uz želje za srećan i uspješan početak nove školske 2020/2021. godine.

– Prije onoga što nas sve zajedno očekuje, a to je striktno poštovanje epidemioloških mjera, želim da vam se zahvalim, svakom pojedinačno, za saradnju, solidarnost i razumijevanje koje ste pokazali u vezi sa organizacijom nastavnog procesa u uslovima trajanja pandemije virusa korona kako bi se prethodna školska 2019/2020. godina završila uspješno – navodi se u pismu ministra Natalije Trivić.

Kako ističe, vjeruje i sada da se mogu zajedno prevazići svi izazovi koji se budu postavljali ispred nas u novoj školskoj godini, posebno vodeći računa o očuvanju zdravlja učenika, nastavnika, stručnih saradnika i svih zaposlenih u školama.

– Veoma je važno da njegujemo podsticajnu atmosferu, bez obzira na okolnosti, kao i da posebnu pažnju posvetimo razvijanju međusobnog povjerenja, razumijevanja i jačanja saradničkih odnosa u školama – navodi se u pismu podrške ministarke Trivić.

Ističe se da će i u veoma otežanim epidemiološkim okolnostima, biti nastavljeni reformski procesi sa jasnim opredjeljenjem da stvorimo „Novu školu za novo doba“.

– Školsku godinu započinjemo u obnovljenim školskim prostorima, sa eUčionicama i digitalizovanim sadržajima, inoviranim nastavnim programima, razvijenim programom fakultativne nastave, intenzivnim obukama nastavnog osoblja, obaveznim vježbanjem na početku svakog nastavnog dana za najmlađe, te stipendijama za srednjoškolce koji su upisali deficitarna zanimanja.

Vjerujem da zajedno možemo izgraditi „novu školu za novo doba“ i unaprijediti naš vaspitno-obrazovni sistem po mjeri učenika. Cilj nam je da stvorimo sve preduslove za zdrav rast i razvoj naših učenika, da ih rasteretimo suvišnog gradiva i motivišemo da stiču znanja i vještine koje će sutra znati primijeniti u životu.

U ovom procesu svi učesnici su jednako važni, od stručnih i ekspertskih timova koji putem temeljnih analiza donose najbolja rješenja, stručnih institucija koje će taj posao valorizovati i učiniti primjenjivim u novom vaspitno-obrazovnom procesu, zatim učenika, njihovih roditelja, rukovodstva škole, stručnih službi i posebno nastavnika, čija je uloga nezamjenjiva i presudna u cijelom procesu. Izuzetno cijenim posvećenost prosvjetnih radnika u svakodnevnom radu sa učenicima, te su i naša nastojanja da poboljšamo položaj prosvjetnih radnika jedna od prioritetnih – navodi se u pismu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti
Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    19h 9m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    17h 20m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    9h 47m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    20h 52m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    10h 12m
    0