Тривићева упутила писмо подршке ученицима и наставницима у РС

31.08.2020. 10:33
0
ИЗВОР: Srpska.info

Веома је важно да у оваквим временима покажемо стрпљење и спремност на сарадњу којом сте још једном потврдили своју посвећеност позиву који сте одабрали.

орука је то министарке просвјете и културе РС Наталије Тривић у писму подршке ученицима и свим запосленим у школама, уз жеље за срећан и успјешан почетак нове школске 2020/2021. године.

– Прије онога што нас све заједно очекује, а то је стриктно поштовање епидемиолошких мјера, желим да вам се захвалим, сваком појединачно, за сарадњу, солидарност и разумијевање које сте показали у вези са организацијом наставног процеса у условима трајања пандемије вируса корона како би се претходна школска 2019/2020. година завршила успјешно – наводи се у писму министра Наталије Тривић.

Како истиче, вјерује и сада да се могу заједно превазићи сви изазови који се буду постављали испред нас у новој школској години, посебно водећи рачуна о очувању здравља ученика, наставника, стручних сарадника и свих запослених у школама.

– Веома је важно да његујемо подстицајну атмосферу, без обзира на околности, као и да посебну пажњу посветимо развијању међусобног повјерења, разумијевања и јачања сарадничких односа у школама – наводи се у писму подршке министарке Тривић.

Истиче се да ће и у веома отежаним епидемиолошким околностима, бити настављени реформски процеси са јасним опредјељењем да створимо „Нову школу за ново доба“.

– Школску годину започињемо у обновљеним школским просторима, са еУчионицама и дигитализованим садржајима, иновираним наставним програмима, развијеним програмом факултативне наставе, интензивним обукама наставног особља, обавезним вјежбањем на почетку сваког наставног дана за најмлађе, те стипендијама за средњошколце који су уписали дефицитарна занимања.

Вјерујем да заједно можемо изградити „нову школу за ново доба“ и унаприједити наш васпитно-образовни систем по мјери ученика. Циљ нам је да створимо све предуслове за здрав раст и развој наших ученика, да их растеретимо сувишног градива и мотивишемо да стичу знања и вјештине које ће сутра знати примијенити у животу.

У овом процесу сви учесници су једнако важни, од стручних и експертских тимова који путем темељних анализа доносе најбоља рјешења, стручних институција које ће тај посао валоризовати и учинити примјењивим у новом васпитно-образовном процесу, затим ученика, њихових родитеља, руководства школе, стручних служби и посебно наставника, чија је улога незамјењива и пресудна у цијелом процесу. Изузетно цијеним посвећеност просвјетних радника у свакодневном раду са ученицима, те су и наша настојања да побољшамо положај просвјетних радника једна од приоритетних – наводи се у писму.

Коментари 0
Повезане вијести
Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    17h 42m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    15h 53m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    8h 20m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    19h 25m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    20h 39m
    0