Tužilaštvo u Novom Sadu oglasilo se nakon napada na studente

28.01.2025. 10:39
0
IZVOR: nezavisne.com/Tanjug

Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu oglasilo se nakon dva incidenta noćas u tom gradu u kojima su napadnuti studenti Filozofskog fakulteta.

U odnosu na oba događaja od sinoć (napad na studente kod OŠ Petefi Šandor) i ispred prostorija SNS na Bulevaru Oslobođenja 36 date su pravne kvalifikacije nasilničko ponašanje iz člana 344 stav 2 Krivičnog zakonika, poručili su u Osnovnom javnom tužilaštvu a piše Blic.

Kako kažu, naloženo je „preduzimanje svih mjera i radnji, izuzimanje svih video nadzora, obavljanje razgovora sa oštećenima i eventualnim očevicima“.

- Naglašeno je hitno postupanje u cilju utvrđivanja identiteta učinilaca i pronalaska istih kao i blagovremenog prikupljanja svih dokaza - naveli su u Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Sadu.

Otkrili su i o kakvim povredama se radi.

- U događaju kod OŠ Petefi Sandor lice A.V. je zadobila teške tjelesne povrede pored nasilničkog ponašanja, data je kvalifikacija teška tjelesna povreda iz člana 121 stav 1 Krivićnog zakonika - poručili su ovom tužilaštvu.

Oglasio se i Milan Đurić, gradonačelnik Novog Sada i najoštrije osudio incident u kome je, kako kažu na Filozofskom fakultetu, povrijeđeno nekoliko studenata.

Stanje povrijeđenih na Željezničkoj stanici u Novom Sadu stabilno

Stanje povrijeđenih na Željezničkoj stanici u Novom Sadu trenutno je teško, ali stabilno, a jedan od dvoje pacijenata prebačen je na Vojnomedicinsku akademiju, saopšteno je iz Univerzitetskog kliničkog centra /UKC/ Vojvodine.

O njihovom svakodnevnom liječenju i ranoj rehabilitaciji odlučuje multidisciplinarni tim ljekara iz Novog Sada i Beograda, saopšteno je iz UKC-a Vojvodine.

Riječ je o mladiću čiji su inicijali C.V. /19/ i djevojci čiji su inicijali M.T. /25/.

Pacijent C.V. je u toku jučerašnjeg dana, na zahtjev majke, premješten na Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu radi nastavka liječenja.

Uz podršku Ministarstva zdravlja Srbije, obezbijeđeni su svi neophodni lijekovi za njihovo liječenje.

Kada zdravstveno stanje pacijenata bude dozvoljavalo, Republika Srbija će im obezbijediti sav protetski materijal, kao i svu neophodnu terapiju, navedeno je u saopštenju.

U padu nadstrešnice na Željezničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra prošle godine poginulo je 15 osoba, a dvije su povrijeđene.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne diplome Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne ...
U Gračanici, Lapljem Selu i Gušterici podrška uhapšenim direktorima U Gračanici, Lapljem Selu i Gušterici podrška uhapšenim direktorima
Lijepa slika mladih: Studenti ETF-a uredili okolinu fakulteta Lijepa slika mladih: Studenti ETF-a uredili okolinu fakulteta
Najčitanije
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    8h 29m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    8h 52m
    0
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    5h 47m
    0
  • "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
    12h 21m
    0
  • Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
    7h 57m
    0