U Banjaluci obilježen Dan policije Republike Srpske

04.04.2021. 10:46
0
IZVOR: SRNA

 Povodom 4. aprila - Dana policije Republike Srpske, vijence na Centralno spomen-obilježje poginulim pripadnicima MUP-a Republike Srpske danas su u Banjaluci položili srpski član i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik i predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović.

Vijence su položili i ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač i direktor Policije Siniša Kostrešević.

Kod Centralnog spomen-obilježja prethodno je služen parastos poginulim pripadnicima MUP-a Republike Srpske.

Za odbranu Republike Srpske život su položila 782 pripadnika policije, a Dan policije je jedan od najznačajnijih datuma u istoriji Republike Srpske.

Prethodno je jutros služen parastos i ispred zgrade Policijske uprave u Banjaluci.

Policija Republike Srpske formirana je 4. aprila 1992. godine i izvršna je institucija, operativni i istražni organ Ministarstva unutrašnjih poslova.

Na njenom čelu je direktor Policije, a trenutno tu dužnost obavlja Siniša Kostrešević.

Glavne organizacione jedinice Policije Republike Srpske su policijske uprave koje su u skladu sa formacijskim promjenama iz 2017. godine naslijedile nekadašnje centre javne bezbjednosti.

Za složenije policijske zadatke zaduženi su pripadnici Žandarmerije, a najelitnija formacija je Specijalna antiteroristička jedinica.

Komentari 0
Povezane vijesti
Policijska uprava Istočno Sarajevo obilježila Dan policije (FOTO) Policijska uprava Istočno Sarajevo obilježila Dan policije (FOTO)
Narodna skupština Republike Srpske osnovana prije 34 godine Narodna skupština Republike Srpske osnovana prije 34 godine
Opozicija poslala jasnu poruku: RTRS pripada svim građanima, a ne vlasti Opozicija poslala jasnu poruku: RTRS pripada svim građanima, a ne vlasti
Najčitanije
  • Vuk Mandušić - "Crni Vlah" kojeg su se Turci bojali
    2h 52m
    3
  • Zaboravljeni korijeni: Hram srpskih prosvetitelja i učitelja (Olovo)
    22h 35m
    11
  • „Arena Motors“ u Istočnom Sarajevu zapošljava
    9h 24m
    0
  • Kojić sa Minićem dogovorio projekte vrijedne 2,4 miliona KM
    22h 0m
    0
  • Još danas aktivan broj 1416 za liječenje Dragana Macana
    9h 55m
    0