U drevnoj Olimpiji upaljen olimpijski plamen (FOTO/VIDEO)

16.04.2024. 14:17
0
IZVOR: glassrpske.com

U drevnoj Olimpiji danas je upaljen olimpijski plamen za Olimpijske igre koje će biti održane u Parizu od 26. jula do 11. avgusta.

Plamen je upaljen sunčevim zracima u drevnoj Olimpiji, na Peloponezu, uz prigodnu ceremoniju.

  • Slika
  • Slika

Foto: IOC/Greg Martin 

Prvi nosilac baklje je grčki veslač Stefanos Duskos, osvajač zlatne medalje u Tokiju 2021. godine.

Olimpijski plamen će do 26. aprila putovati kroz Grčku, a tog dana će u Atini biti održana ceremonija predaje baklje Francuskoj, domaćinu Olimpijskih igara.

Plamen će u Francusku putovati brodom od 27. aprila, a od 9. maja do 25. jula će putovati kroz brojne gradove države organizatora Olimpijskih igara.

Svečana ceremonija otvaranja najvećeg sportskog događaja na planeti biće održana na stadionu Sen Deni u Parizu 26. jula.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
„Delfinima“ olimpijsko zlato „Delfinima“ olimpijsko zlato
Arunović i Mikec nose zastavu Srbije na zatvaranju OI Arunović i Mikec nose zastavu Srbije na zatvaranju OI
Avramović najbolji odbrambeni igrač na Olimpijskim igrama Avramović najbolji odbrambeni igrač na Olimpijskim igrama
Najčitanije
  • Krik istine: Od pastira do krvnika
    15m
    10
  • Đajić smijenjen zbog snimka sa drogom (VIDEO)
    21h 8m
    12
  • Četvorica pritvorenika u Vojkovićima stupila u štrajk
    12h 29m
    4
  • Razbojništvo u zlatari, jedan od pljačkaša pronađen mrtav
    22h 59m
    0
  • Potvrđena optužnica zbog nasilja u porodici u Rogatici
    19h 14m
    0