U FBiH osam novih slučajeva virusa korona

21.04.2020. 09:19
0
IZVOR: Srna

U Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu tokom noći testirano je 135 uzoraka, od kojih je osam novih slučajeva lica pozitivnih na virus korona, dok su rezultati pozitivni i na četiri retestiranja, izjavila je direktor ove zdravstvene ustanove Sebija Izetbegović.

Izetbegovićeva je rekla da su među novozaraženim četiri lica iz Sarajeva, dva iz Travnika, te po jedna osoba iz Maglaja i Zenice.

Što se tiče četiri retestirana uzorka koja su pozitivna, tri su iz Sarajeva i jedan iz Goražda.

Među 123 negativna rezultata nalaze se i svi testirani zaposleni Gerontološkog centra u Nedžarićima u Sarajevu, prenose federalni mediji.

Oni su testirani juče, nakon što je u prethodnim danima jedan korisnik tog centra zaražen virusom korona, te je postojala velika bojazan da se virus mogao proširiti tim centrom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kvadrat u BiH ide i do 12.000 KM Kvadrat u BiH ide i do 12.000 KM
Vozači odlaze čim ispeku zanat Vozači odlaze čim ispeku zanat
Gužve na graničnim prelazima ne jenjavaju Gužve na graničnim prelazima ne jenjavaju
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    5h 16m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    1h 28m
    0
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    11h 56m
    0
  • Nezamislivo ukusan: Recept za posnu pitu
    23h 35m
    1
  • Dvogodišnja djevojčica pala sa terase
    9h 53m
    0