U Istočnom Sarajevu osam novozaraženih virusom korona

14.09.2020. 11:28
0
IZVOR: Srna

Virus korona potvrđen je kod još 39 lica u Republici Srpskoj, od 586 testiranih uzoraka, a prijavljena su i tri smrtna slučaja, saopšteno je iz Instituta za javno zdravstvo.

Preminula je žena srednje životne dobi iz Mrkonjić Grada, te dva starija muškarca iz Šipova i Doboja.

Kad je riječ o novozaraženima, 15 je muških i 24 ženske osobe, od kojih je 12 mlađe, 21 srednje i šest osoba starije životne dobi, podaci su Instituta za javno zdravstvo.

Prema mjestu prebivališta, sedam osoba je iz Zvornika, po pet iz Broda, Modriče i Pala, tri iz Banjaluke, po dvije iz Dervente i Čelinca, te po jedna iz Bijeljine, Bratunca, Višegrada, Doboja, Istočne Ilidže, Istočnog Starog Grada, Istočnog Novog Sarajeva, Ribnika, Teslića i Šamca.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 8.283 slučaja virusa korona, a preminulo je ukupno 277 ljudi.

Od virusa se do sada oporavilo ukupno 5.290 ljudi, a testirano je 71.391 lice.

Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srpskoj je 207, u Univerzitetsko kliničkom centru 62, a u opštim bolnicama 145.

Pod zdravstvenim nadzorom trenutno su 3.032 lica, a nadzor je završen kod 54.580.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sjećanje na poginule saborce Drugog pješadijskog bataljona Sjećanje na poginule saborce Drugog pješadijskog bataljona
Isplata penzija u ponedjeljak Isplata penzija u ponedjeljak
U Srpskoj rođeno 25 beba U Srpskoj rođeno 25 beba
Najčitanije
  • Sjećanje na zločin u Pivi: U jednom danu ubijeno 520 Srba
    9h 9m
    6
  • „Beerka“ ponovo stiže: od 12. do 14. juna u Istočnom Sarajevu
    6h 29m
    0
  • Sjećanje na poginule saborce Drugog pješadijskog bataljona
    23h 29m
    0
  • Sutra Gastro-turistička manifestacija "Jagnjijada" na Vučijoj Luci
    7h 52m
    0
  • Željko Pržulj - Sa dva svjedoka
    6h 26m
    0