У Источном Сарајеву осам новозаражених вирусом корона

14.09.2020. 11:28
0
ИЗВОР: Srna

Вирус корона потврђен је код још 39 лица у Републици Српској, од 586 тестираних узорака, а пријављена су и три смртна случаја, саопштено је из Института за јавно здравство.

Преминула је жена средње животне доби из Мркоњић Града, те два старија мушкарца из Шипова и Добоја.

Кад је ријеч о новозараженима, 15 је мушких и 24 женске особе, од којих је 12 млађе, 21 средње и шест особа старије животне доби, подаци су Института за јавно здравство.

Према мјесту пребивалишта, седам особа је из Зворника, по пет из Брода, Модриче и Пала, три из Бањалуке, по двије из Дервенте и Челинца, те по једна из Бијељине, Братунца, Вишеграда, Добоја, Источне Илиџе, Источног Старог Града, Источног Новог Сарајева, Рибника, Теслића и Шамца.

До сада је у Републици Српској потврђено 8.283 случаја вируса корона, а преминуло је укупно 277 људи.

Од вируса се до сада опоравило укупно 5.290 људи, а тестирано је 71.391 лице.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 207, у Универзитетско клиничком центру 62, а у општим болницама 145.

Под здравственим надзором тренутно су 3.032 лица, а надзор је завршен код 54.580.

Коментари 0
Повезане вијести
У Српској рођено 14 беба У Српској рођено 14 беба
Јасеновац - огледало живота и смрти (ВИДЕО) Јасеновац - огледало живота и смрти (ВИДЕО)
Дан жалости у Српској у знак сјећања на жртве Јасеновца и Доње Градине Дан жалости у Српској у знак сјећања на жртве Јасеновца и Доње Градине
Најчитаније
  • Годишњица НАТО напада на избјегличко насеље "Мајино насеље"
    11h 31m
    1
  • "Помоз Бог" — више од поздрава
    23h 36m
    1
  • Божовић: Неуставно поскупљење боравка у вртићу за дјецу из Источне Илиџе
    3h 48m
    0
  • Дарко Младић: Генерал Младић је на самрти
    23h 30m
    0
  • Савановић Зорић: У избору занимања брига родитеља не смије прећи у контролу
    10h 45m
    1