U Istočnom Sarajevu počinju „Dani tikve“

27.09.2021. 21:24
0
IZVOR: SRNA

U Istočnom Sarajevu će 9. i 10. oktobra, na platou ispred Tržnog centra „ Bingo“, biti održana manifestacija „Dani tikvi“.

"Dane tikve" osmi put organizuje Udruženje građana "Probudi se" iz Istočnog Sarajeva, a ovogodišnja manifestacija počeće u subotu, 9. oktobra, u 9 časova izložbom poljoprivrednih proizvoda i rukotvorina počinje manifestacije.

U 10.00 časova je planiran defile mažoretkinja iz Herceg Novog i djece „Obucimo bojene jeseni“ od Šetališta dr Miodrag Lazić do platoa ispred Tržnog centra „Bingo“.

Zvanično otvaranje ove manifestacije planirano je u 12.00 časova.

U 14.00 časova biće vaganje tikava i izbor najvećeg, najdubljeg i najljepšeg ploda tikve, a u 15.00 časova proglašenje pobjednika, koji će osvojiti nagradu u iznosu od 200 KM.

U nedjelju, 10. oktobra, biće održan pijačni dan.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Istočnom Sarajevu održana manifestacija "Kreni pjesmo, a Bože pomozi" U Istočnom Sarajevu održana manifestacija "Kreni pjesmo, a Bože pomozi"
Udruženje "Mitrov danak" organizuje svoju treću manifestaciju Udruženje "Mitrov danak" organizuje svoju treću manifestaciju
Najtežu tikvu uzgojio Ratko Govedarica iz Gacka Najtežu tikvu uzgojio Ratko Govedarica iz Gacka
Najčitanije
  • Darko Đogo izabran za dekana Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta „Sveti Vasilije Ostroški“ u Foči
    12h 18m
    0
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske sutra u Bilješevu kod Kaknja
    13h 33m
    0
  • „Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2025“ počinje 1. avgusta
    11h 20m
    0
  • Koliko ove godine koštaju pelet i drva
    12h 7m
    1
  • Djevojčica iz "kuće strave" ponovo žrtva
    2h 11m
    0