U Kantonu Sarajevo devet klastera, jedan i sjednica Vlade FBiH

30.03.2020. 15:36
0
IZVOR: Srna

U Kantonu Sarajevo otvoreno je devet klastera zaraženih virusom korona, većinom u vezi sa proslavom u Konjicu 11. marta, od kojih je jedan i tematska sjednica Vlade Federacije BiH (FBiH) održana 16. marta u Sarajevu, izjavila je predsjednik kantonalnog Kriznog štaba Aida Pilav.

Prema njenim riječima, epidemiološka situacija na području Kantona Sarajevo trenutno je pod nadzorom i prelazi se na fazu praćenja i testiranja osoba koje su bile u kontaktu sa zaraženima.

Pilav je istakla da više nije ključno samo to da li je neko boravio u nekoj od zemalja koje su okarakterisane kao žarište virusa poput Kine, Italije, Španije, SAD, Francuske i drugih.

Ona je navela da je u sarajevskom Kantonu do sada testirano 205 lica, u samoizolaciji je 1.880 ljudi, a 868 je izašlo iz samoizolacije, prenijeli su federalni mediji.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vlada danas razmatra o Prijedlogu zakona o elektronskom novcu Vlada danas razmatra o Prijedlogu zakona o elektronskom novcu
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
Najčitanije
  • Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
    17h 11m
    0
  • Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
    18h 14m
    3
  • Zdravo odrastanje ispred profita: PSS za udaljavanje kladionica od škola
    23h 15m
    0
  • „Famos“ najbolji i u seniorskoj konkurenciji
    17h 51m
    0
  • Služen pomen povodom 34 godina od zločina nad Srbima u Ratkovićima
    23h 38m
    0